Razne zanimljive teme > Hobi

Recepti za posna jela

(1/8) > >>

Black:
danas ću da ručam prosto jelo od svežeg kupusa. Uzme se pola glavice kupusa , 1 praziluk , 1 šargarepa , šolja paradajz soka( domaćeg). Kupus sitno iseći , šargarepu izrendati na recku , a praziluk iseći na kolutove. Naređati kupus pa smesu luka i šargarepe pa ostatak kupusa. Pobiberiti i stavite jednu žlicu vegete. Nalite šoljom paradajz-soka. Kuvati dok ne omekne , oko sat vremena. ( JA POSTIM NA VODI)

Black:
Danas na trpezi imam proju sa koprivom i prazilukom i čorbu sa pečurkama. Proja se pravi tako što se pomeša kukuruzno brašno , voda , prašak za pecivo i so i zamesi se. U posebnoj šerpi se sitno isecka kopriva ( prošlogodišnja , iz zamrzivača) i prazni lukac. Potom se masa sjedini i stavi se da se peče. Posuda se ne maže zejtinom več pospe brašnom. Čorba se sprema tako što se od šampinjona odseku ,, noge'' tj drške pa se kuvaju sa šargarepom , peršunom i krompirom . Posoli se i pobiberi. Kada je gotovo , izvadi se sve i izmiksira. Vrati se u čorbu i doda malo brašna , kao zaprška. PRIJATNO!

sonja:
Prvo svaka ti cast za temu,super je i mnogo mi se svidjaju ovi recepti koje si sa nama podelio.
Evo ti od mene jedan fantasticna recept ,da se zasladis malo
250 gr secera
250gr brasna
250gr oraha,lesnika,badema sta imas,mlevenih
250ml belog vina
malo praska za pecivo,sve smesas i peces u zagrejanoj rerni,pa pustis da se dobro oladi,
pa sa 250 gr secera u prahu izmesas dve do tri kasicice limuna,premazes preko kolaca i sacekas d a se stegne,pa seces onda veeelikeeee kocke i....prijatno i

Loremo:
Jao bre Black, opet mi pravis zazubice sa tom koprivom... :aq25:

ja koristim caj od koprive, otvorim kesicu-dve i istresem u corbicu...a sta bi dala za tu mladu

a dobar ti je jelovnik...sve sami delikatesi. :xq011:

Sonja, spremicu tvoje kolace za crkvu u nedelju. Zvuci mi dobro a i brzo se sprema. :xq011:

sonja:
EE i ja cu ,de ces za r'dam il a'dam?,ako ides  na moj kraj se vidimo ,a?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju