Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Kontrola i zaustavljanje vremena  (Pročitano 4609 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Kontrola i zaustavljanje vremena
« poslato: 10-03-2007, 20:39:02 »

Uvod iz neobjavljene priče nepoznatog autora:

"Teorija o promenljivosti vremena stara je prema nekim nepotvrđenim podacima nekoliko storina godina. Naime, sredinom 17. veka manje poznati holandski učenjak i astrolog Jan Tempus objavio je rad o promenljivosti vremena, koji je u tadašnjim naučnim krugovima nedovoljno ozbiljno shvaćen, te nije bio predmet neke ozbiljnije naučne analize. Štaviše, mnogi tadašnji naučni autoriteti uz ogromnu podršku crkve su ga proglasili šarlatanom i javno izvrgli ruglu, bacivši na njegovo delo, još neohlađeno od štampanja debeo sloj prašine. Jan Tempus je ubrzo umro potpuno zaboravljen, ostavši prema nekim kazivanjima do smrti dosledan svojoj teoriji. Čak je neposredno pred smrt pokušao i eksperimentalno da dokaže njenu ispravnost, ali mu to zacelo nije pošlo za rukom, čime je samo nahranio sujetu svojih protivnika. Nepromenljivost vremena je samim tim bila dokazana, jer niko nije uspeo da dokaže suprotno."

Iz mnogih razgovora sa ljudima shvatio sam da niko vreme ne doživljava na isti način. Izuzmemo li sam čin merenja vremena gde se jasno zna trajanje sekunde, mada je po meni to čista opsena, vreme kod različitih ljudi ima i potpuno različitu dužinu trajanja. Uzmimo jedan te isti događaj i posmatrajmo ga kroz oči različitih ljudi i shvatićemo istinitost ovakve tvrdnje. Eto primera vojnika u ratu, kako juriša prema neprijateljskim borbenim redovima i čiji je svaki sekund kao nečiji život i tog tog istog vojnika kako se izležava na nekoj sunčanoj plaži. Količina informacija vezanih za prvi događaj i količina informacija vezanih za drugi događaj su neuporedivo različite iako je njihovo trajanje vremenski identično. To me navodi da verujem da dužina vremena zavisi i od količine informacija koje u tom intervalu primimo......
Voleo bih da čujem kakva su vaša razmišljanja o ovome.



tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/
 

Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 20 upita.