Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Internet droga se širi Amerikom  (Pročitano 6164 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

donwlayco

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5690
Internet droga se širi Amerikom
« poslato: 16-08-2010, 12:41:12 »



Nova, „digitalna droga” zvana I-dose, sve je popularnija među mladim Amerikancima i pitanje je trenutka kada će osvojiti ostatak sveta.

"I-dose" su sofisticirani zvukovi koji utiču na mozak i to tako da u svako uvo posebno šalju zvukove različitih frekvencija.

Treba samo kupiti zvuk, staviti slušalice, zatvoriti oči i prepustiti se, a tonovi će korisnika dovesti u stanje „opuštenosti”.

Istraživanja su pokazala da ti ritmovi ne uzrokuju hemijske reakcije u mozgu, ali policija i učitelji su zabrinuti da bi mogli da navedu na korišćenje pravih droga, pa su čak neke škole signalizirale roditeljima da kontrolišu šta njihova deca slušaju.

Ritam zvukova kod mladih izaziva isti osećaj kao i marihuana, kokain ili drugi opijati, kažu oni koji su preslušali traku.

Zvukovi se mogu kupiti na internetu, a prodavci tvrde kako nisu štetni, ne izazivaju zavisnost, a kod korisnika ne samo da izazivaju dobar osećaj, već mu podižu i samopouzdanje.

S time se ne slaže neurolog Daniel Levitin, koji se bavi istraživanjem uticaja muzike na mozak. On tvrdi da ti zvukovi imaju isti učinak kao i tradicionalne droge.

Reporter jedne američke televizije koji je probao ovu drogu „u naučne svrhe” tvrdi kako mu je posle korišćenja "I-dose" bilo muka, a osećao se iritirano i pijano.

Cene ove „droge” kreće se od 2.75 dolara do čak 199 dolara po traci.

http://www.i-doser.com/
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Internet droga se širi Amerikom
« Odgovor #1 poslato: 21-09-2010, 22:35:17 »

Cene ove „droge” kreće se od 2.75 dolara do čak 199 dolara po traci.

PRODAJA MAGLE,SETILI SE AMERI KAKO DA UVALJUJU MUDA UMESTO BUBREGA...VECU GLUPOST CULA NISAM..MADA SASVIM JE MOGUCE DA SUGESTIVNO SAMI POCNETE DA VERUJETE DA JE TO DROGA I ETO NESRECE,A NJIMA KINTE U DZEPU..JOS VECI GREH AKO JE TO DOSTUPNO MALOLETNICIMA  :aq25:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Internet droga se širi Amerikom
« Odgovor #2 poslato: 22-09-2010, 06:54:48 »

Ja je koristim redovno i super je. Pogotovo "droge" za relaksaciju. Posle tih 30-ak minuta osecam se kao da sam se dobrano naspavao. Uticaj alfa talasa na mozak je itekako zanimljiva tema i svi ste se sa time sreli a da to i ne znate. Za svakog ko je bar jednom zaspao u automobilu, autobusu ili avionu moze se reci da je probao ovu vrstu "droge".
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Wlaja

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 235
Одг: Internet droga se širi Amerikom
« Odgovor #3 poslato: 22-09-2010, 12:49:33 »

Veoma su uznemiravajuce za moje uvo. Ne podnosim neuravnotezena desavanja u zvuku.
Sačuvana
Mislim da znam, a u stwari ne znam nishta !!

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Internet droga se širi Amerikom
« Odgovor #4 poslato: 22-09-2010, 14:19:29 »

Ja je koristim redovno i super je. Pogotovo "droge" za relaksaciju. Posle tih 30-ak minuta osecam se kao da sam se dobrano naspavao. Uticaj alfa talasa na mozak je itekako zanimljiva tema i svi ste se sa time sreli a da to i ne znate. Za svakog ko je bar jednom zaspao u automobilu, autobusu ili avionu moze se reci da je probao ovu vrstu "droge".
Rizlu imas a licnu kartu nemas,mozda ces veceras ti u stanici da dremas  :xq005: Alfa talasi ,hahhahaa..ma ajd dobro,nek ti bude...
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Internet droga se širi Amerikom
« Odgovor #5 poslato: 22-09-2010, 21:43:39 »

Ja je koristim redovno i super je. Pogotovo "droge" za relaksaciju. Posle tih 30-ak minuta osecam se kao da sam se dobrano naspavao. Uticaj alfa talasa na mozak je itekako zanimljiva tema i svi ste se sa time sreli a da to i ne znate. Za svakog ko je bar jednom zaspao u automobilu, autobusu ili avionu moze se reci da je probao ovu vrstu "droge".
Rizlu imas a licnu kartu nemas,mozda ces veceras ti u stanici da dremas  :xq005: Alfa talasi ,hahhahaa..ma ajd dobro,nek ti bude...
Ma nema veze, uzivaj  :aq28:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.
 

Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 20 upita.