Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Smederevo - Kultura - Sport - Turizam  (Pročitano 4167 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Smederevo - Kultura - Sport - Turizam
« poslato: 12-06-2009, 13:53:43 »

      Grad Smederevo se nalazi u centralnoj Srbiji i administrativni je centar Podunavskog okruga. Zauzima površinu od 484 km2 (od čega na poljoprivrednu površinu otpada 38.817 ha, a na šumsku 2.617 ha) i nalazi se na prostoru između Dunava na severu i Velike Morave na istoku i šumadijskih brda na jugu i zapadu. U reljefu je izrazita podeljenost na niži istočni deo, sa prosečnom visinom od 85,0 m (Pomoravlje) i viši, zapadni deo sa prosečnom visinom do 169,2 m (Šumadija).
      Klima je umereno kontinentalna.
      Danas na području grada Smedereva živi 117.134 stanovnika, od čega u samom gradu i prigradskim naseljima 83.768 žitelja. Gustina naseljenosti opštine 2006. godine je 243,27 stanovnika po km2. Glavni razlog naglog rasta broja stanovnika za period od 2002. - 2006. je usled dolaska oko 7.500 raseljenih lica sa Kosova i Metohije, koji su ovo područje intenzivno naselili u periodu posle 1999. godine. U opštini Smederevo živi 28 različitih etničkih grupa. Po popisu iz 2002. najbrojniji su Srbi (94.91). Značajno je pomenuti i Grke i Jevreje, koji vekovima imaju svoju zajednicu u ovom gradu (0.27%).

pe-tar

  • Gost
Одг: Smederevo - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #1 poslato: 26-09-2009, 11:09:53 »

                        Rođen sam u ovom lepom gradu i za njega me vežu najlepše uspone iz ranog detinjstva (rano sam otišao odatle). I dalje tamo imam brojnu familiju kao što su: Damnjanović, Polimac, Kučinar itd Pozdrav svim mojim Smederevcima!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 24 upita.