Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parkic kod Uciteljskog fakulteta  (Pročitano 24494 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jelena_139

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« poslato: 30-07-2007, 07:59:48 »

Pozdrav svima.
Zanima me da li ce se neki dinar izdvojiti da se sredi dvoriste fakulteta,da se malo uredi i osvetli,jer se redovno okupljaju i narkici i manijaci.Posto zivim u blizini,cesto kada prodjem imam da vidim igle na sve strane,a i neke cikice koje vole da se igraju.Ipak ima i dece koja tu prolaze i jos im treba da to sve da gledaju i da se traumiraju.
Sačuvana

STRIPOTEKA

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #1 poslato: 30-07-2007, 08:31:38 »

Idi na sajt \so jagodina\,ta informacija \opsirna stoji tu vise dana\
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #2 poslato: 03-08-2007, 08:56:45 »

Evo  pogledaj sta se sve radi

i o cemu je rec


http://www.noviput.autentik.net/indexn.php?a_id=300;c_id=17

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #3 poslato: 03-08-2007, 12:15:29 »

 Lepa inicijativa! Nego gde li ce sada da se presele ti narkomani i manijaci!? :aq25: Autentik, mogo bi da nam stavis neku fotku, kako je sada tamo.  :aq28:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #4 poslato: 03-08-2007, 15:08:04 »

pa ja bio malo pre sa namerom da napravim neku fotku

 kad ono   NISU NI POČELI SA RADOM


 SVE JE ISTO KAO I PRE

ps. kad budu sredili  stižu slike

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #5 poslato: 03-08-2007, 23:13:11 »

 Pa to sam i pitala, fotke kako je sada. Ne secam se vise kako to izgleda, a i mozemo posle da uporedimo. :aq28:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #6 poslato: 13-08-2007, 11:42:59 »

evo kako to izgleda sada











Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #7 poslato: 13-08-2007, 11:54:29 »

 Hvala Autentik!  Prelepo!  I lepe fotke.:aq04:
 
 Meni ne izgleda toliko zapusteno!  :aq15:
 Studenti su to mogli i do sada malo da odrzavaju
 a ne da cekaju donacije i sta ja znam.
 Tu je trebalo, par puta godisnje, zasukati rukave i bilo bi ok!
 Samo da ne naliju i tu previse betona! :aq09:
 
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #8 poslato: 13-08-2007, 11:57:41 »

nadam se da neće inače bi to bila velika štete

a i jesu studenti sređivali to prošle godine

nija baš mnogo zapušteno

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #9 poslato: 13-08-2007, 20:38:20 »

Hvala Autentik!  Prelepo!  I lepe fotke.:aq04:
 
 Meni ne izgleda toliko zapusteno!  :aq15:
 Studenti su to mogli i do sada malo da odrzavaju
 a ne da cekaju donacije i sta ja znam.
 Tu je trebalo, par puta godisnje, zasukati rukave i bilo bi ok!
 Samo da ne naliju i tu previse betona! :aq09:
 

imao sam prilike da vidim dnevnik adzicev o tom parku, gde je veoma lepo opisano gde sta treba i kakve trebaju staze da budu - peskovite i sl. koliko sam cuo planira se na neki nacin rekonstrukcija adziceve botanicke baste ciji su to ostaci
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #10 poslato: 13-08-2007, 20:51:35 »

Citat
imao sam prilike da vidim dnevnik adzicev o tom parku, gde je veoma lepo opisano gde sta treba i kakve trebaju staze da budu - peskovite i sl. koliko sam cuo planira se na neki nacin rekonstrukcija adziceve botanicke baste ciji su to ostaci

      :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq04:
« Poslednja izmena: 13-08-2007, 22:01:15 od strane zs »
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #11 poslato: 22-08-2007, 02:43:29 »

Mislim da ce Sreten Adzic biti ponosan kada od njegove baste i vrta nastane oaza kica i sunda s kamenom i mesanim betonom i crepom, mada ipak bolje je da izraste u grandioznu dzunglu!!!
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #12 poslato: 23-08-2007, 19:41:53 »

Oni koji ne znaju, na tom prostoru je nekada Sreten Adzic napravio verovatno najlepsu botanicku bastu van Beograda. Bilo je tu 6 poljskih ucionica sa amfiteatrima, prelepi vrtovi ruza i ostalog cveca, vrlo retke biljke iz raznih krajeva sveta. Secam se da sam kao klinac na ulazu stalno dodirivao lijane, koje su klincima u to vreme bile zanimljive zbog filmova sa Tarzanom. Secam se da je u ono vreme Jagodina uglavnom bila pominjana u udzbeniku biologije koji je opisivao staro i retko drvo ginko biloba koje se i dan danas nalazi u punoj snazi u parku, neposredno ispred Arhiva.
Sta se postize ovakvim uredjivanjem kakvo je zamisljeno? Bojim se nista. Bolje bi bilo da su osmislili namenu staroj zgradi Uciteljske skole i tamo ulozili sredstva a da se za park animirilaju studenti, ili da u okviru prakticne nastave kroz taj prostor prodefiluju deca osnovnih skola koja ce pod nadzorom hortikulturista da urede taj prostor. Problem Jagodine je sto se sve radi na brizinu, na juris. Gradsko rukovodstvo ocito nema nameru da ukljuci gradjanstvo u svoje akcije. Uradi snimi i sto puta pohvali. To je moto ove nesrecne vlasti.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #13 poslato: 23-08-2007, 20:03:40 »

Oni koji ne znaju, na tom prostoru je nekada Sreten Adzic napravio verovatno najlepsu botanicku bastu van Beograda. Bilo je tu 6 poljskih ucionica sa amfiteatrima, prelepi vrtovi ruza i ostalog cveca, vrlo retke biljke iz raznih krajeva sveta. Secam se da sam kao klinac na ulazu stalno dodirivao lijane, koje su klincima u to vreme bile zanimljive zbog filmova sa Tarzanom. Secam se da je u ono vreme Jagodina uglavnom bila pominjana u udzbeniku biologije koji je opisivao staro i retko drvo ginko biloba koje se i dan danas nalazi u punoj snazi u parku, neposredno ispred Arhiva.
Sta se postize ovakvim uredjivanjem kakvo je zamisljeno? Bojim se nista. Bolje bi bilo da su osmislili namenu staroj zgradi Uciteljske skole i tamo ulozili sredstva a da se za park animirilaju studenti, ili da u okviru prakticne nastave kroz taj prostor prodefiluju deca osnovnih skola koja ce pod nadzorom hortikulturista da urede taj prostor. Problem Jagodine je sto se sve radi na brizinu, na juris. Gradsko rukovodstvo ocito nema nameru da ukljuci gradjanstvo u svoje akcije. Uradi snimi i sto puta pohvali. To je moto ove nesrecne vlasti.


paa, stara zgrada je u tako dobrom stanju da se vise isplati da se napravi nova, a i nema neke preterane svrhe da se radi. deo koristi istorijskih arhiv koji takodje ima problem sa smestanjem gradje, tj svojim depoom.

sto se tice ucenika koji bi u okviru prakticne nastave prodefilovali, tu je tek problem. elem, em nema takve prakticne nastave, em su i nstavnici i skole a bogami i deca nezainteresovani za takvo sto. jos ko mislis da radi, deca, nastavnici.... nema od toga nista.

dakle, problem je u svima od vlasti (glave) pa do repa.

evo, na primer stoji tabla u velikom parku da o njemu brinu ucenici gimnazije, a ko ih je ikada video da si bilo sta uradili u tom parku?
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #14 poslato: 23-08-2007, 21:55:19 »

Pa, vlast je ta koja treba da nametne autoritet da se preuzete obaveze postuju.
Mica Borovnica bi igrao u parku kao bela lala kad bi ga samo jednom prozvao predsednik opstine ili lokalni mediji.

Ako je mogao Adzic da napravi botanicku bastu pre vise od 100 godina, kada je Jagodina bila selendra, sta je problem da to Sretko Divljan uradi? Ako nema kurazi i znanja nek ide u penziju.

Problem je sto vlast nije medijatorska, ona koja ce podsticati gardjane na kontinuirane akcije.

I, nije nikakav problem da se zgrada Uciteljske skole sanira. Prostora je tamo toliko da moze da se smesti i Arhiv i sijaset drugih sadrzaja. Koliko je meni poznato za Arhiv su cak bila opredeljena i ne mala ali zaista nedovoljna sredstva. Pazi, sredjujes park a ostaje ti rusevina u sred parka???? Ludilo.

Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #15 poslato: 23-08-2007, 22:06:01 »

Fakultet nema inicijativu i prave ljude, vise bi znacilo da se ceo taj kompleks vrati u Adzicevo vreme.

Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #16 poslato: 23-08-2007, 22:13:27 »

 Zasto sumnjate u Divljana? Zar nije bas on pokrenuo da se to sredi?
 Mada, dajem ti za pravo da, sredjivati park a ostaviti rusevinu u njemu jeste ludilo!

 Sto dirate mog profesora, on je uvek bio u redu!
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #17 poslato: 23-08-2007, 22:22:35 »

On je OK, ali nema tim, inicijativu, a za tvoju informaciju Finci placaju sve i renoviranje fakulteta.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #18 poslato: 23-08-2007, 22:25:22 »

ma to nema veze sa divljanom. i opet preksacete stvari koje vam ne odgovraju.

mesate adjicevo vreme, ako cemo tako i u titovo vreme su postojale radne akcije i ljdui radili dzaba. sada ucenisi gimanzije koji su navodno zaduzeni za gradski park, i ne zalaze tamo (osim da nesto popiju i dunu koji). u adzicevo vreme je postojao mehanizam da ucenici to rade, a sada ne postoji, pre svega zbog "odlicnih" skolskih probgrama, a uz to da nekor adidzabe, od toga nema nista.

ako hocemo da nesto bude od tog parka, treba osimsliti sta se TACNO hoce, opredeliti budzet, zaposliti ljude i sprovesti sve u delo, ovako, u samom startu je to osudjeno na propast
Sačuvana

pajca

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 31
Одг: Parkic kod Uciteljskog fakulteta
« Odgovor #19 poslato: 23-08-2007, 22:37:06 »

Kazem da je park u Adzicevo vreme bio u boljem stanju a i zgrada fakulteta, a Divljan je na celu tog parka i on je gazda (figurativno) tog dvorista.

Iz skolskih programa je izbaceno domacinstvo, i taj rad za dzabe, a imao je i tu ulogu da upzori sta se desava kad se ne ispunjava skolski program....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 20 upita.