Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SELJACIZACIJA JAGODINE  (Pročitano 46407 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #20 poslato: 28-08-2007, 14:55:57 »

ali ljudi kakve to vze ima sa seljacizacijom jagodine?

seljaka je bilo i bice, cak i "domorodci" u jagodni su uglavnom seljaci i o cemu pricamo?
Pa, ako se ne varam, pricamo o TOLERANCIJI!!

I to prema dosljacima sa sela u "grad" tj. onima koji nisu prihvatili kodekse ponasanja "gradjana"!
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #21 poslato: 28-08-2007, 15:35:36 »

Najprostije,staro pravilo ( oduvek bilo i bice ) STO VECI GRAD TO VISE SELJAKA
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #22 poslato: 28-08-2007, 18:53:57 »

Najprostije,staro pravilo ( oduvek bilo i bice ) STO VECI GRAD TO VISE SELJAKA

Baš tako  -  pa pogledaj Beograd  - i sve će da ti bude jasno

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #23 poslato: 28-08-2007, 19:02:14 »

a tek new york :aq21:
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #24 poslato: 29-08-2007, 04:15:45 »

Nemam ništa protiv običaja i kulture  nego protiv nekulturnih običaja.Prvo kupus se ne drži na terasi jer mora da bude na hladnom, na terasi se brzo pokvari, osim ako namerno ne želiš da terorišeš komšiluk,  drugo Holandjani važe za jednu od najtolerantnijih nacija a bogami priča se i o njihovoj kulturi, pa zar ti sa kupusom i seratori u lavabo nisu mogli da se malo ugledaju na domaće nego po svaku cenu forsiraju svoj primitivizam.
 U svetu još uvek postoje kulture koje upražnjavaju kanibalizam, to je njihova tradicija i zašto bi se menjali, slobodno izedite komšiluk da vam se tradicija  ne bi osetila ugroženom.
Čujem da poslednjih godina Dachmeni nisu tako presrećni zbog svoje širokogrudosti pa sve više pooštravaju zakone jer je bilo dosta protesta domaćeg stanovništva.
Beograd je ekstra seljaciziran, pa beogradski prosek nije Knez Mihajlova ulica nego železnička stanica,otprilike na jednog ponašajnog 150 neponašajnih kreatura, što bi rekli Ameri " kričera".
Kupi jedan takav primerak stan u mojoj zgradi i samo se on parkira na travnjaku ispod drveta, jbga,njegov auto ne podnosi sunce , a i noviji je od naših gorećih na suncu.
Pa zar iz te Nemačke , Švajcarske  i dr. zemalja ne može da se donese bar malo njihove kulture ovde , nego se nastavlja sa urodjenim prostaklukom.
Pa ne mogu da sretnem nekog koga sam vidjao za vreme srednje škole i 5 god pre i posle.Jeste mnogi su otišli al su mnogo više došli ovi nedoradjeni sa svojim fizionomijama( ima ovde tema koja se bavi fiziognomikom , što bi rekli vidi ti se iz glave kakav si).
E pa ja sam sad diskriminantan a ovi kriminalni ( ili krminalni )nisu. Jesam jesam kad vidim ovakve pojave oko sebe , jesam.


 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #25 poslato: 29-08-2007, 07:53:25 »

Nemam ništa protiv običaja i kulture  nego protiv nekulturnih običaja.Prvo kupus se ne drži na terasi jer mora da bude na hladnom, na terasi se brzo pokvari, osim ako namerno ne želiš da terorišeš komšiluk,  drugo Holandjani važe za jednu od najtolerantnijih nacija a bogami priča se i o njihovoj kulturi, pa zar ti sa kupusom i seratori u lavabo nisu mogli da se malo ugledaju na domaće nego po svaku cenu forsiraju svoj primitivizam.
 U svetu još uvek postoje kulture koje upražnjavaju kanibalizam, to je njihova tradicija i zašto bi se menjali, slobodno izedite komšiluk da vam se tradicija  ne bi osetila ugroženom.
Čujem da poslednjih godina Dachmeni nisu tako presrećni zbog svoje širokogrudosti pa sve više pooštravaju zakone jer je bilo dosta protesta domaćeg stanovništva.
Beograd je ekstra seljaciziran, pa beogradski prosek nije Knez Mihajlova ulica nego železnička stanica,otprilike na jednog ponašajnog 150 neponašajnih kreatura, što bi rekli Ameri " kričera".
Kupi jedan takav primerak stan u mojoj zgradi i samo se on parkira na travnjaku ispod drveta, jbga,njegov auto ne podnosi sunce , a i noviji je od naših gorećih na suncu.
Pa zar iz te Nemačke , Švajcarske  i dr. zemalja ne može da se donese bar malo njihove kulture ovde , nego se nastavlja sa urodjenim prostaklukom.
Pa ne mogu da sretnem nekog koga sam vidjao za vreme srednje škole i 5 god pre i posle.Jeste mnogi su otišli al su mnogo više došli ovi nedoradjeni sa svojim fizionomijama( ima ovde tema koja se bavi fiziognomikom , što bi rekli vidi ti se iz glave kakav si).
E pa ja sam sad diskriminantan a ovi kriminalni ( ili krminalni )nisu. Jesam jesam kad vidim ovakve pojave oko sebe , jesam.


 

seljaci su dolazili u jagodinu godinama. sta si ocekivao, za vreme drugog svetskog rata je u jagodini bilo 6000 stanovnika, a vidi sada. sta mislis ko je dopunio brojku? uzgred, pogledaj malo kroz svoju istoriju videces u kom si kolenu i ti poreklom sa sela.

jedina razlika je sto ranije nisu nosili "uniforme" kao ovi sada, ali su zato imali drugacija obelezja.
Sačuvana

STRIPOTEKA

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #26 poslato: 29-08-2007, 15:39:16 »

Moze se reci da je svako sa sela SELJAK,ali nije svako sa sela zarazen i virusom SELJACIZMA.Da li DZIBERIZAM potice sa
sela ili iz STATUSA(svaka cast BOLETU).
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #27 poslato: 29-08-2007, 19:17:09 »

UUUUUUUUUUUU MNOGO SI DOBAR........BRAVO...............
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #28 poslato: 29-08-2007, 20:47:31 »

Nemam ništa protiv običaja i kulture  nego protiv nekulturnih običaja.Prvo kupus se ne drži na terasi jer mora da bude na hladnom, na terasi se brzo pokvari, osim ako namerno ne želiš da terorišeš komšiluk,  drugo Holandjani važe za jednu od najtolerantnijih nacija a bogami priča se i o njihovoj kulturi, pa zar ti sa kupusom i seratori u lavabo nisu mogli da se malo ugledaju na domaće nego po svaku cenu forsiraju svoj primitivizam.
 U svetu još uvek postoje kulture koje upražnjavaju kanibalizam, to je njihova tradicija i zašto bi se menjali, slobodno izedite komšiluk da vam se tradicija  ne bi osetila ugroženom.
Čujem da poslednjih godina Dachmeni nisu tako presrećni zbog svoje širokogrudosti pa sve više pooštravaju zakone jer je bilo dosta protesta domaćeg stanovništva.
Beograd je ekstra seljaciziran, pa beogradski prosek nije Knez Mihajlova ulica nego železnička stanica,otprilike na jednog ponašajnog 150 neponašajnih kreatura, što bi rekli Ameri " kričera".
Kupi jedan takav primerak stan u mojoj zgradi i samo se on parkira na travnjaku ispod drveta, jbga,njegov auto ne podnosi sunce , a i noviji je od naših gorećih na suncu.
Pa zar iz te Nemačke , Švajcarske  i dr. zemalja ne može da se donese bar malo njihove kulture ovde , nego se nastavlja sa urodjenim prostaklukom.
Pa ne mogu da sretnem nekog koga sam vidjao za vreme srednje škole i 5 god pre i posle.Jeste mnogi su otišli al su mnogo više došli ovi nedoradjeni sa svojim fizionomijama( ima ovde tema koja se bavi fiziognomikom , što bi rekli vidi ti se iz glave kakav si).
E pa ja sam sad diskriminantan a ovi kriminalni ( ili krminalni )nisu. Jesam jesam kad vidim ovakve pojave oko sebe , jesam.


 
Prvo, da znas da je kupus odlican i sa terase i ne kvari se jer je ovde hladno.
Nisi razumeo moj post. Poruka je da, ovi tolerisu razlicitosti drugih, a ti ne svojih ljudi.
To sto si cuo da poostravaju zakon nema veze sa protestima domacih. A najmanje ima veze sa tolerantnoscu. Od 11.septembra su se i oni okrenuli protiv muslimana ali ne mogu da donose zakone samo za njih pa...Inace, njihovi centralni i desnicari su pretrpeli veliki poraz na zadnjim izborima.
Ubedljivi pobednik je SP!!!!! :aq07:(moja partija jos od osnivanja).  Prognoze su da ce na sledecim izborima da budu vladajuca partija!
To samo po sebi mnogo govori!
I da naglasim da je ovo zemlja koja je manja od Vojvodine a ima 16 miliona stanovnika! Pretrpano! Za razliku od Srbije koja moze da se naseljava.
Medjutim, vidim na drugom forumu raspolozenje prema Kinezima :aq25:
A za parkiranje, javno vrsenje nuzde, bacanje odpadaka, pljuvanje itd. za to se vec zna ko je nadlezan. Zato sam i rekla da tu lezi zec.
Za fizionomije, na zalost, ne mogu da ti pomognem! Ovde gledam, kao sto rekoh, fizionomije 108 nacija, naravno, u spektrima!
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #29 poslato: 30-08-2007, 12:29:22 »

Znači   ono je bio tvoj kupus, he he milo ti je za tvoj kupus,pa što bre na terasi zar nije bolji podrum, tamo u undergroundu možeš natenane da kiseliš, kupus voli mrak  ili moraš da ga gledaš svakodnevno kako napreduje!?Kažu da se bolje kiseli kad mu puštaš muziku.
Kažeš da " Ovi tolerišu različitosti drugih ljudi a ja... ma baš me briga šta oni tolerišu , da li ti tolerišeš stvari koje sam pominjao, onu samoživost idr?
Ja ne pravim razliku izmedju mojih i tudjih , mogu oni da budu i sa Marsa ako se ponašaju ružno , ne volim ih brate.
Ova tema je mogla da se zove i džiberizacija , prostuganizacija, i još ko zna kako, ali  nisam ja izmislio izraz seljak za prostačko ponašanje, znači nema veze sa poreklom nego sa ponašanjem. Sada, zato što ima puno pripadnika takvog ponašanja medju ljudima koji dolaze sa  sela , ja nisam kriv.Al ima ih i u gradu. Termin seljak može da se pripiše i ljudima koji se nedolično ponašaju a žive ko zna koliko generacija u nekakvom gradu.
Postoje ljudi u selima koji su veća gospoda od onih u gradovima, po držanju , dostojanstvu , ponašanju i svemu ostalom.Neki moj utisak je da su ljudi iz planinskih sela nekako bolji od onih u prigradskim,možda i grešim ali ako još neko ima takav utisak bilo bi lepo.
Kroz celu istoriju se provlači ova tema, - dodju divlji i oteraju pitome - tako je i sad ovde , znam da ne mogu to da izmenim ali mi je nekako lakše kad
gundjam o tome.
Znači jeste, nema više seljaka ispred zadruge nego ispred Statusa.
Ali većina nije došla iz sela u Jagodinu, nego iz razgovora sa ljudima iz agencija za nekretnine uglavnom su  "ovi" iz Svilajnca, Despotovca , Frankfurta , Ciriha, Kopenhagena, Pariza a to nisu sela nego baš reprezentativna mesta.



Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #30 poslato: 30-08-2007, 13:02:42 »

Citajuci ovaj tekst,bas se zapitah - odakle li je lik sa " zutim petama "?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #31 poslato: 30-08-2007, 21:04:54 »

Pa sta ako su dosli iz Ciriha, Pariza i sl.? Mislis da su se oni tamo integrisali, civilizovali i pokupili neke lepe navike i fine manire? NO WAY!!!  :aq21: Zive u supama sa zajednickim wc-ima, jedu pasulj nedelju dana (da ustede da kupe tu te nekretnine pa da ti kisele kupus na terasi  :aq21: ) nemaju pojma kako Pariz izgleda, nikad nisu otisli u Luvr niti se popeli na Ajfelov toranj. Nikad letovanje, nikad zimovanje, uvek na odmor iskljucivo u Srbiju i to il' se nesto zida il' se radi  na njivi il' se sprema neki ispracaj/svadba/krstenje... U Parizu/Cirihu/Kopenhagenu zive u ex YU getima, ako se sa nekim i vidjaju (a vidjaju se retko jer rade na po 2-3 posla) to su obavezno neki NASI posto sa Francuzima, Svajcarcima i sl. tesko da uopste mogu da pricaju, jer su naucili tek neki minimum francuskog, nemackog...samo ono sto je neophodno, a i to gramaticki nepravilno. I ti ocekujes od jednog takvog IZ PARIZ da ti se doseli u komsiluk i da ume da se ponasa?????? Taj se sve vreme i u Parizu ponasao kao nekad u svom selu.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #32 poslato: 30-08-2007, 21:48:15 »

Znači   ono je bio tvoj kupus, he he milo ti je za tvoj kupus,pa što bre na terasi zar nije bolji podrum, tamo u undergroundu možeš natenane da kiseliš, kupus voli mrak  ili moraš da ga gledaš svakodnevno kako napreduje!?Kažu da se bolje kiseli kad mu puštaš muziku.
Kažeš da " Ovi tolerišu različitosti drugih ljudi a ja... ma baš me briga šta oni tolerišu , da li ti tolerišeš stvari koje sam pominjao, onu samoživost idr?
Ja ne pravim razliku izmedju mojih i tudjih , mogu oni da budu i sa Marsa ako se ponašaju ružno , ne volim ih brate.
Ova tema je mogla da se zove i džiberizacija , prostuganizacija, i još ko zna kako, ali  nisam ja izmislio izraz seljak za prostačko ponašanje, znači nema veze sa poreklom nego sa ponašanjem. Sada, zato što ima puno pripadnika takvog ponašanja medju ljudima koji dolaze sa  sela , ja nisam kriv.Al ima ih i u gradu. Termin seljak može da se pripiše i ljudima koji se nedolično ponašaju a žive ko zna koliko generacija u nekakvom gradu.
Postoje ljudi u selima koji su veća gospoda od onih u gradovima, po držanju , dostojanstvu , ponašanju i svemu ostalom.Neki moj utisak je da su ljudi iz planinskih sela nekako bolji od onih u prigradskim,možda i grešim ali ako još neko ima takav utisak bilo bi lepo.
Kroz celu istoriju se provlači ova tema, - dodju divlji i oteraju pitome - tako je i sad ovde , znam da ne mogu to da izmenim ali mi je nekako lakše kad
gundjam o tome.
Znači jeste, nema više seljaka ispred zadruge nego ispred Statusa.
Ali većina nije došla iz sela u Jagodinu, nego iz razgovora sa ljudima iz agencija za nekretnine uglavnom su  "ovi" iz Svilajnca, Despotovca , Frankfurta , Ciriha, Kopenhagena, Pariza a to nisu sela nego baš reprezentativna mesta.




Ja ovde zivim u kuci sa bastom, bez terase i balkona, tako da nisam pricala o sebi. Ja ga kupujem.A podrumi su prava retkost!
Hvala na savetima za kiseljenje kupusa, sada ne mogu da ih iskoristim ali posluzice, mozda, nekada. A koju muziku voli kupus? :aq02:

A da li ja tolerisem... Pa evo, secam se odrastanja u JA, u maloj ulici sa slepljenim kucama. Mom tati je uvek smetalo sto se jedne komsije
(dosljaci) ponasaju slicno tvom opisu. Znali su u sred noci da se pozdravljaju sa gostima kao da su gluvi i da se dovikuju do kraja ulice. Celu ulicu su budili. Tada to nisam tragicno dozivljavala a bilo je tu jos svacega. Licno, ne razumem samozivost jer sama nisam.
Znam o cemu pricas, imam i iskustva a i vidim to kada dodjem na odmor. Vidim da je isplivala na povrsinu najniza klasa i da su brojni. Posledice rata su uvek mnogo dublje i nesagledive! Jedna je, eto, potiskivanje pitomih od strane divljih. Neminovno! Celo drustvo je dozivelo veliki pad! :aq25:
Ali opet moram da skrenem paznju na ZAKON!!! On mora da postoji, da se sprovodi ali i uporedo da se narod edukuje. Pa vremenom mora da bude rezultata!
Tacno je da su seljaci sa planina cestiti, krasi ih jednostavnost i neka zivotna inteligencija koju mi urbani nemamo.
  
 
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #33 poslato: 31-08-2007, 16:38:48 »

Hvalim te Bože da se složiše dva srbina bar oko jedne stvari.
E pa u to ime otkriću ti tajnu kupusa. Kupus bolje napreduje kad mu se pušta ambijentalna muzika jer se time dovodi u bezbrižno stanje tj ne zna šta mu

se sprema , a kad dodje do procesa  kiseljenja onda primeniti šok muziku trubača što dovodi do šlogiravanja strukture same materije a samim tim i boljeg

prodora kiseline do čokanja.Trubači mu daju karakteristični serbishe banditn šmek koji industrijski kupus iz marketa nema.
Kako je tamo u Damu , jel se izgradilo ko ovde u Jagodini?Čujem da ste legalizovali  ..., pa da kulturan narod, nije ko mi
Jel onaj tip još uvek drži prst u brani , menja li ga ko?
A zakon ovde za " one "!? Koji bre zakon, pa policajci se i regrutuju iz njihovih redova, oni neispoljeni da se malo konačno isprse i sprovedu moć.
Ne znam , možda u nekom drugom životu.
A onaj žuti krispi , ne znam verovatno  bečka škola, priča sa decom nekakvim čudnim nemačkim naglaskom , valjda da sakrije srpski naglasak ili  možda

tako  stavljaju do znanja da nisu obični ovdašnji nego sigurno neki važni stranci. A i izgleda ko Allien.
 Pita ona voditeljka  što se šeta sa mikrofonom , "šta , kako , odakle...Mamo , mamo jel smo mi iz MInhen ili iz Gornju Sugubinu...?
Da me opet ne spopadnu branioci tradicionalnog, nemam ništa protiv Sugubine samo mi zvuči ekstremno pa sam nju izabrao.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #34 poslato: 31-08-2007, 22:33:29 »

Hvalim te Bože da se složiše dva srbina bar oko jedne stvari.
E pa u to ime otkriću ti tajnu kupusa. Kupus bolje napreduje kad mu se pušta ambijentalna muzika jer se time dovodi u bezbrižno stanje tj ne zna šta mu

se sprema , a kad dodje do procesa  kiseljenja onda primeniti šok muziku trubača što dovodi do šlogiravanja strukture same materije a samim tim i boljeg

prodora kiseline do čokanja.Trubači mu daju karakteristični serbishe banditn šmek koji industrijski kupus iz marketa nema.
Kako je tamo u Damu , jel se izgradilo ko ovde u Jagodini?Čujem da ste legalizovali  ..., pa da kulturan narod, nije ko mi
Jel onaj tip još uvek drži prst u brani , menja li ga ko?
A zakon ovde za " one "!? Koji bre zakon, pa policajci se i regrutuju iz njihovih redova, oni neispoljeni da se malo konačno isprse i sprovedu moć.
Ne znam , možda u nekom drugom životu.
A onaj žuti krispi , ne znam verovatno  bečka škola, priča sa decom nekakvim čudnim nemačkim naglaskom , valjda da sakrije srpski naglasak ili  možda

tako  stavljaju do znanja da nisu obični ovdašnji nego sigurno neki važni stranci. A i izgleda ko Allien.
 Pita ona voditeljka  što se šeta sa mikrofonom , "šta , kako , odakle...Mamo , mamo jel smo mi iz MInhen ili iz Gornju Sugubinu...?
Da me opet ne spopadnu branioci tradicionalnog, nemam ništa protiv Sugubine samo mi zvuči ekstremno pa sam nju izabrao.
Bas mi je prijalo smejanje...vrhunski recept :aq04: posle ovoliko price o kupusu, mislim se da ga stavim ove god.  :aq01: ali nemam gde nego u basti. Muziku mogu da mu pustam iz dnevne sobe...pa kako ispadne :aq15:Imam samo jednog komsiju, super je, dacu mu malo da cuti  :aq24: :aq24:
U A'damu stala gradnja, pritisla EU sa propisima! A sve je vec legalizovano  :aq29: e sad treba da pocnu da zabranjuju, i tu pritisli iz EU.
Ali ne daju se oni, bore se kao risovi, velike su tu pare u pitanju :aq21:

Sto nisi prijavio tog "zutog"? :aq25: 


Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #35 poslato: 01-09-2007, 08:41:24 »

Ma nemam ni ja govormentu nista protiv Sugubine............al de mi bas dirnu u Gornju ? SMEH
E sad kad naucismo sve o kiseljenju kupusa,predjite malo na TURSIJU.....i to malo vuce...na kiselo
Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #36 poslato: 01-09-2007, 12:02:14 »

o seljacizmu pricaju oni kojima iz dupeta viri poveci luk...sramota je stiditi se porekla,jer svi smo mi pomalo seljaci,a ,,greh je videti trn u tudjem oku,a ne videti balvan u svom,,...
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #37 poslato: 01-09-2007, 12:37:08 »

Taj luk iz dupeta je verovatno tvojim ocima gledan PRAZILUK ( tako ga zovu i ovi sa sela i ovi iz grada ).
GREH JE I POZELETI TUDJE.......pa neko UZME TVOJE.
Ovo je moje misljenje,i na ovom forumu ima ISTU TEZINU kao i ono tvoje iznad.
Dobro je sto ne misle svi isto.........al vidi........znas sta bi bilo JOS BOLJE - da svi misle svojom glavom,koriste svoj novcanik i da kresu zivu ogradu - DA NE ODE KOD KOMSIJE.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #38 poslato: 01-09-2007, 13:17:23 »

Sve to jeste, i sve se to javlja iz jednog razloga koji nema neke velike veze sa tim da li su ti ljudi sa sela ili iz grada, nego jednostavno sa vasptanjem. Ne moze neko lepo da se ponasa ako su ga roditelji lose vaspitali, zato da bi se promenila trenutna seljacizacija jagodine buduci roditelji trebaju da vaspitaju svoju decu kako dolikuje.

Sto se tice gastarbajtera i njihovog zivota tamo, ja nisam jos video ko tamo tako zivi kako je ovde opisano, ali dobro, sigurno postoje i takvi slucajevi, mada je to uglavnom manjina koliko sam ja u svom zivotu na zapadu primetio
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #39 poslato: 01-09-2007, 13:41:38 »

Veruj mi da se sve svodi na ZAKON - kog ili nema,ili se krsi ,a najgore zloupotrebljava.Tema je (po meni) trebala da glasi PRIMITIVIZAM U JAGODINI,jer vecina ovde navedenog i nema veze sa SELJACIZMOM ( za koji se uvek vatamo kad god zelimo nesto da popljujemo).E sad,sigurno i "tamo negde" ima onih koji kisele kupus,peku gibanicu,obrcu prase...to smo mi,to je "nas covek",ali isto tako i "ovde negde"ima takvih koji jesu MI,a pak nista od toga ne rade (znaci tu su supermarketi).
Rekoh ZAKON s pocetka recenice,pa da zavrsim....pre 2-3 dana,prelazila sam ulicu na raskrsnici kod "picante",semafori po obicaju ne rade....veruj da niko "od nasih" nije ni pomislio da stane na pesacki do "nasih gastajbajtera". Ljudi lepo stali,ja se zahvalila osmehom i svi srecni...........bolje nego nesrecni..........a sto su bas oni stali............pa prosto,tamo negde nas covek zna da MORA DA STANE NA PESACKI PRELAZ I ZNA STA CE BITI AKO NE STANE NA ISTI...........ali ti si nas covek,i isto tako znas zasto neko odavde nije stao ( a nije bio sa sela ). Znaci CIST PRIMITIVIZAM I BEZZAKONJE........a mozda se to zove i SELJACIZAM ...............kako god ga krstili.......ono ce da PRDNE............
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.161 sekundi sa 21 upita.