Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SELJACIZACIJA JAGODINE  (Pročitano 46535 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #60 poslato: 06-09-2007, 05:32:55 »

Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #61 poslato: 06-09-2007, 10:50:20 »

Bata ,mozda je u Igalu na rehabilitaciji, čuo sam da kokosovo stablo bije i druge.


vidim,svi modri setaju...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #62 poslato: 07-09-2007, 06:03:23 »

Tako kažu  a sad da li je istina ?, možda se neko od bivenih javi pa ispriča svoj slučaj .Ista priča ide i za tigrove da ih pojedini važniji članovi ili ko zna  kakvi angažuju za  fizički obračun sa zamerenim personama.Meni lično oni momci deluju samo sportski orijentisani , ali možda nisu svi.
Ja lično mogu da shvatim a mnogo puta i opravdam tako nešto pod uslovom da se ne radi o mom slučaju.
Ko nije imao firmu i radnike možda će teže shvatiti ove moje divne riječi.
Naime, mnogi radnici  ne žele da upotrebe ni 1 gram mozga da bi sami uradili posao koji im je postavljen, nego mora gazda da im nacrta i stavi na dohvat ruke sve potrebno , u protivnom samo zajebavaju i  od završenog posla nema ništa.
Kod nas mnogi  ljudi ako nemaju strah od ličnog prebijanja uopšte ne žele da odrade posao korektno nego samo otaljavaju. Koliko sam video
takav pristup daje rezultate.Jer kad našem čoveku daš mogućnost izbora on ga uglavnom zloupotrebi.
Sa te strane gledišta nama kao narodu i treba tip Kneza Miloša (da u centru grada drži onu spravu gde gurneš glavu i ruke a žandar ti bije 10 po turu) u ovom slučaju DMP da se zaposleni plaše.
"Jel nisi uradio dogovoreno , pridji k čici da ti da bonu"!
Ovo je primedba samo na račun zaposlenih ne i na račun naroda i naravno forumaša.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #63 poslato: 07-09-2007, 08:25:50 »

Slazem se da je na zalost takva situacija sa nasim radnicima, ali za divno cudo samo dok su u nasoj zemlji, ako odu slucajno u inostranstvo onda rade kao crnci uglavnom isti taj posao samo za veoma malo vecu platu. Nikako ne razumem to, ali dobro, tako je. Dok se kod nasih radnika ne uvede disciplina ( i po meni palma to dobro radi) oni ce samo da se zezaju.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #64 poslato: 07-09-2007, 08:33:46 »

Vidi Mace,ja odlicno radim svoj posao i odlicno zaradjujem........NIKAKVE VEZE to sto pricas nema sa PALMOM. Ovo sam rekla u svoje ime,a o toj PALMA - disciplini s preponama.....ZNAS NESTO.........pa podeli s drustvom........JAVNO.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #65 poslato: 07-09-2007, 11:40:44 »

Tako kažu  a sad da li je istina ?, možda se neko od bivenih javi pa ispriča svoj slučaj .Ista priča ide i za tigrove da ih pojedini važniji članovi ili ko zna  kakvi angažuju za  fizički obračun sa zamerenim personama.Meni lično oni momci deluju samo sportski orijentisani , ali možda nisu svi.
Ja lično mogu da shvatim a mnogo puta i opravdam tako nešto pod uslovom da se ne radi o mom slučaju.
Ko nije imao firmu i radnike možda će teže shvatiti ove moje divne riječi.
Naime, mnogi radnici  ne žele da upotrebe ni 1 gram mozga da bi sami uradili posao koji im je postavljen, nego mora gazda da im nacrta i stavi na dohvat ruke sve potrebno , u protivnom samo zajebavaju i  od završenog posla nema ništa.
Kod nas mnogi  ljudi ako nemaju strah od ličnog prebijanja uopšte ne žele da odrade posao korektno nego samo otaljavaju. Koliko sam video
takav pristup daje rezultate.Jer kad našem čoveku daš mogućnost izbora on ga uglavnom zloupotrebi.
Sa te strane gledišta nama kao narodu i treba tip Kneza Miloša (da u centru grada drži onu spravu gde gurneš glavu i ruke a žandar ti bije 10 po turu) u ovom slučaju DMP da se zaposleni plaše.
"Jel nisi uradio dogovoreno , pridji k čici da ti da bonu"!
Ovo je primedba samo na račun zaposlenih ne i na račun naroda i naravno forumaša.

Kik-bokseri jos kako mlate "neposlusne" Jagodince, sto po nalogu sto iz hobija.

Nego, sto se nasih radnika u inostranstvu tice, njih ovde niko ne mlati, ponizava, vredja, a rade kao pcelice :D Sta mislite, zasto? Zato sto ih gazde tretiraju KAO LJUDE, zato sto ovde imaju PRAVA, zna im se radno vreme, godisnji odmor, vikend i praznik, a od svog rada mogu i vrlo dobro da zive i da izdrzavaju porodice. I onda su ljudi MOTIVIRANI da rade kako rade. Ne svi, naravno, ima zabusanata i foliranata ali oni vec dobiju ono sto zasluze :D Mene ne treba niko da zastrasuje i da mi preti batinama da bih bila dobar radnik! Jednostavno, ako radis lose - gubis posao. I nemas preporuke. A svaki ce novi gazda da se raspita malo kod prethodnog o tebi. Pa ti sad razmisli isplati li ti se da se ne pokazes dobro :D

Inace, moj komsija (sada takodje u inostranstvu) odradi svojevremeno npr. kod f....A smenu, dodje kuci, sedne da ruca, a gazda ga zove da odradi jos jednu smenu! Moja sestra ode na more u Grcku, jedva iskukala odmor posle TRI GODINE sa samo jednim slobodnim danom u mesecu, a gazdarice je zove DA SE VRATI NA POSAO posle 2 dana!!!!! Razbolela se koleginica, nema ko da radi. Ako ne dodje, moze da uzme radnju knjizicu.  Je l' se tako tretiraju radnici??????
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #66 poslato: 07-09-2007, 11:56:47 »

Tako kažu  a sad da li je istina ?, možda se neko od bivenih javi pa ispriča svoj slučaj .Ista priča ide i za tigrove da ih pojedini važniji članovi ili ko zna  kakvi angažuju za  fizički obračun sa zamerenim personama.Meni lično oni momci deluju samo sportski orijentisani , ali možda nisu svi.
Ja lično mogu da shvatim a mnogo puta i opravdam tako nešto pod uslovom da se ne radi o mom slučaju.
Ko nije imao firmu i radnike možda će teže shvatiti ove moje divne riječi.
Naime, mnogi radnici  ne žele da upotrebe ni 1 gram mozga da bi sami uradili posao koji im je postavljen, nego mora gazda da im nacrta i stavi na dohvat ruke sve potrebno , u protivnom samo zajebavaju i  od završenog posla nema ništa.
Kod nas mnogi  ljudi ako nemaju strah od ličnog prebijanja uopšte ne žele da odrade posao korektno nego samo otaljavaju. Koliko sam video
takav pristup daje rezultate.Jer kad našem čoveku daš mogućnost izbora on ga uglavnom zloupotrebi.
Sa te strane gledišta nama kao narodu i treba tip Kneza Miloša (da u centru grada drži onu spravu gde gurneš glavu i ruke a žandar ti bije 10 po turu) u ovom slučaju DMP da se zaposleni plaše.
"Jel nisi uradio dogovoreno , pridji k čici da ti da bonu"!
Ovo je primedba samo na račun zaposlenih ne i na račun naroda i naravno forumaša.

Kik-bokseri jos kako mlate "neposlusne" Jagodince, sto po nalogu sto iz hobija.

Nego, sto se nasih radnika u inostranstvu tice, njih ovde niko ne mlati, ponizava, vredja, a rade kao pcelice :D Sta mislite, zasto? Zato sto ih gazde tretiraju KAO LJUDE, zato sto ovde imaju PRAVA, zna im se radno vreme, godisnji odmor, vikend i praznik, a od svog rada mogu i vrlo dobro da zive i da izdrzavaju porodice. I onda su ljudi MOTIVIRANI da rade kako rade. Ne svi, naravno, ima zabusanata i foliranata ali oni vec dobiju ono sto zasluze :D Mene ne treba niko da zastrasuje i da mi preti batinama da bih bila dobar radnik! Jednostavno, ako radis lose - gubis posao. I nemas preporuke. A svaki ce novi gazda da se raspita malo kod prethodnog o tebi. Pa ti sad razmisli isplati li ti se da se ne pokazes dobro :D

Inace, moj komsija (sada takodje u inostranstvu) odradi svojevremeno npr. kod f....A smenu, dodje kuci, sedne da ruca, a gazda ga zove da odradi jos jednu smenu! Moja sestra ode na more u Grcku, jedva iskukala odmor posle TRI GODINE sa samo jednim slobodnim danom u mesecu, a gazdarice je zove DA SE VRATI NA POSAO posle 2 dana!!!!! Razbolela se koleginica, nema ko da radi. Ako ne dodje, moze da uzme radnju knjizicu.  Je l' se tako tretiraju radnici??????

sta reci nego da ili nisu sposobni ili nemaju srece. kada mi god posao nije odgovarao menjao sam ga, ne padam na te fore "ako se ne vratis evo ti knjizica", gubitka posla se plase samo nesposobni, sposobni ocas nadju novi posao :)

a nasi radnici jesu dobri u inostranstvu, ali uglavnom poslove koje tamo rade ovde ne bi prihvatili pod istim uslovima, ovde su domaci, a tamo stranci, a to itekako ima uticaja na posao
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #67 poslato: 07-09-2007, 12:47:34 »

Na Opajdarin post, sa kojim se u potpunosti slazem, bih dodala nesto, sto smatram vrlo vaznim, u odnosima poslodavac- radnik.

PRAVA koja radnici u razvijenim zemljama imaju im nisu data od poslodavaca. Za to se BORE SINDIKATI!!!!

Pri pregovorima se oni bore za PRAVA a poslodavci za OBAVEZE radnika. U svakom ugovoru koji se potpise se navodi i jedno i drugo.

To povlaci za sobom da se radnik oseca zasticen u svojim pravima ali se i obavezuje. Odatle i bolje prestacije.
Nasi sindikati su vrlo slabi, sto rezultira da poslodavac moze da ucenjuje, sto opet rezultira losom prestacijom radnika.

I osvrt na zs-ov post. To sto nas covek u inostranstvu radi poslove koje nikada ne bi kod nas ima svoje zasto.Uslovi nikada ne mogu da budu isti!
Razlog je opet gore navedeno. Sindikati se izbore za uslove rada, npr. cistac radi sa svim potrebnim materijalom, masinama,
zna mu se pauza, koliko efektivnog rada dnevno, nedeljno, beneficije itd. I njihov rad se CENI kao i sve druge profesije jer su svi potrebni za opstanak drustva!!! Primer koji sam videla u nasoj bolnici kako se to kod nas radi....nemam reci. Kofa puna prljave vode, krpa jos prljavija, stavlja se na neku cetku i brise pod! Sta reci! Pa kad su kod mene u kraju sprovodili gas bilo je vise nego zalosno gledati one jadne ljude kako RUCNO kopaju po METAR dubine na 40 stepeni. Raditi taj posao na zapadu je SASVIM DRUGA PRICA.       

 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #68 poslato: 07-09-2007, 12:50:02 »

Na Opajdarin post, sa kojim se u potpunosti slazem, bih dodala nesto, sto smatram vrlo vaznim, u odnosima poslodavac- radnik.

PRAVA koja radnici u razvijenim zemljama imaju im nisu data od poslodavaca. Za to se BORE SINDIKATI!!!!

Pri pregovorima se oni bore za PRAVA a poslodavci za OBAVEZE radnika. U svakom ugovoru koji se potpise se navodi i jedno i drugo.

To povlaci za sobom da se radnik oseca zasticen u svojim pravima ali se i obavezuje. Odatle i bolje prestacije.
Nasi sindikati su vrlo slabi, sto rezultira da poslodavac moze da ucenjuje, sto opet rezultira losom prestacijom radnika.

I osvrt na zs-ov post. To sto nas covek u inostranstvu radi poslove koje nikada ne bi kod nas ima svoje zasto.Uslovi nikada ne mogu da budu isti!
Razlog je opet gore navedeno. Sindikati se izbore za uslove rada, npr. cistac radi sa svim potrebnim materijalom, masinama,
zna mu se pauza, koliko efektivnog rada dnevno, nedeljno, beneficije itd. I njihov rad se CENI kao i sve druge profesije jer su svi potrebni za opstanak drustva!!! Primer koji sam videla u nasoj bolnici kako se to kod nas radi....nemam reci. Kofa puna prljave vode, krpa jos prljavija, stavlja se na neku cetku i brise pod! Sta reci! Pa kad su kod mene u kraju sprovodili gas bilo je vise nego zalosno gledati one jadne ljude kako RUCNO kopaju po METAR dubine na 40 stepeni. Raditi taj posao na zapadu je SASVIM DRUGA PRICA.      

 

lepo si rekla i obaveze, nigde tamo neces videti da radnici gradskog zelenila po 5 sati svog osmocasovnog radnog vremena provedu sedeci u parku i caskajuci, i odakl emu onda pravo da trazi povecanje plate?
Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #69 poslato: 07-09-2007, 13:07:58 »

da se meni desi bilo  sta ruzno od strane bilo koga ja bih lepo to iznela javno,prijavila policiji,tuyila,i rascistila stvari do kraja,pa nek ima bar 10 posto mojih istomisljenika,vec odavno bi bilo koji slucaj dobio javnu konotaciju,tako da mislim da su prazne price u vezi tigrova...
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #70 poslato: 07-09-2007, 13:14:56 »

Nerad se duboko uvukao! I njih kad vidim sa onim grabuljicama pa jos i zene... Nema prava, plate su male, nema kontrole...

Ima i primera bezobrazluka... na groblju gledam djubre koje mesecima nije odvezeno. Castim i zamolim da sve okolo isprazne za sutra, inace njihov posao. Nema problema bice sredjeno, obecano! Sledeceg dana kante jos uvek pune!  :aq14:

Inace sto se plata tice, treba da postoji zagarantovan minimumi, od koga naravno treba da moze da se prezivi. :aq29:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #71 poslato: 07-09-2007, 16:02:39 »

Slazem se da su sindikati kod nas veoma slabi i da je to jedan od glavnih razloga zasto nasi radnici nemaju ista prava kao na zapadu, i mislim da je za to potrebno mnogo truda da se promeni ali na zalost su nasi sindikati veoma "korumpirani" i mesto da brane prava svojih radnika oni slusaju sta im drzava kaze, a to na zapadu ne ide tako, zbog toga kod njih i ima toliko bolji uslovi rada, ali i zato ima i veoma cesto strajkova kao sto je bio skoro u nemackoj (strajk zeleznicara). Ja se nadam da ce i nasa zemlja nekada imati takve sindikate kao sto su na zapadu, ali da bi mi bili slicni tome zapadu mora jos mnoooogo da se promeni.
Sačuvana
Dark Eagle

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #72 poslato: 07-09-2007, 16:04:37 »

Dobro,i sta bi sa seljacizacijom Jagodine?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #73 poslato: 07-09-2007, 18:12:50 »

Pa nista, shvatili smo kakva je situacija u jagodini i to je to  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #74 poslato: 07-09-2007, 18:13:39 »

odo u selo da budem zemljoradnik....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #75 poslato: 07-09-2007, 18:57:53 »

odo u selo da budem zemljoradnik....
Na zalost, ni zemljoradnike niko ne stiti pa tu ideju najbolje da ostavis za neka lepsa vremena.
Verovatno se salis ali drzava bi trebala da motivise ljude pa da se, potencijali koje imamo, maksimalno iskoriste.
Kad ove vidim kako su mocni, bas na tom polju a zemlja na pesku, muka mi pripadne. Koliko toga mi mozemo!!!!
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #76 poslato: 07-09-2007, 19:18:21 »

Slazem se da su sindikati kod nas veoma slabi i da je to jedan od glavnih razloga zasto nasi radnici nemaju ista prava kao na zapadu, i mislim da je za to potrebno mnogo truda da se promeni ali na zalost su nasi sindikati veoma "korumpirani" i mesto da brane prava svojih radnika oni slusaju sta im drzava kaze, a to na zapadu ne ide tako, zbog toga kod njih i ima toliko bolji uslovi rada, ali i zato ima i veoma cesto strajkova kao sto je bio skoro u nemackoj (strajk zeleznicara). Ja se nadam da ce i nasa zemlja nekada imati takve sindikate kao sto su na zapadu, ali da bi mi bili slicni tome zapadu mora jos mnoooogo da se promeni.
Strajkovi se organizuju uvek od strane sindikata! I ne tako cesto, to je zadnje oruzje ali i najmocnije!
Radnik treba da se bori za svoja prava a ne da se povlaci! Poznato je ko je dizao revolucije kroz istoriju i zasto!!

A nasa zemlja, pa sa ulaskom u EU mora da resi i to pitanje kao i mnoga druga. Znaci uskoro!
 Sto se tice korumpiranosti, Mac ona svuda postoji, ne samo kod nas. Ali...kod nas je toliko velika da mnogo utice na krajnji rezultat. Na zalost!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #77 poslato: 08-09-2007, 16:25:10 »

U sustini smo rekli jedno te isto, samo ti mnogo jasnije od mene :)
Sačuvana
Dark Eagle

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #78 poslato: 08-09-2007, 16:47:55 »

U sustini smo rekli jedno te isto, samo ti mnogo jasnije od mene :)
Eh Mac, kad bi jos mogli i nesto da promenimo!  :aq25:

 
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: SELJACIZACIJA JAGODINE
« Odgovor #79 poslato: 09-09-2007, 06:45:17 »

To se više ne zove -Zemljoradnik nego Agrikulturni izvršni menager,
Video sam juče park ispred opštine  kosi  i metlom čisti 12 ljudi. Koliko li košta taj rad kad ih je toliko angažovano.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 21 upita.