Razne zanimljive teme > Vrste Bolesti i Lečenje

Meksički grip - "trač ili istina"?

(1/6) > >>

SunđerBoba:
Samo dan nakon što je proglašena pandemija meksičkog gripa, švajcarska farmaceutska kompanija „Novartis” iznenadila je sve vešću da je napravila spasonosnu vakcina koju je svet u panici iščekivao.

Da li vam se čini da je čitava stvar išla obrnutim tokom. Tačnije da su farmaceuti prvo izumeli novi lek,  a nakon toga "napravili" i tržište za njega?
Zvuči kao teorija zavere, što i može da bude, ali baš je zanimljivo ovo pronalaženje leka u roku od odmah nakon objavljivanja pandemije.
Mišljenja sam da je isto bilo i sa ptičijim gripom i HIV virusom.

SunđerBoba:
Današnji "Blic" , donosi i jednu interesantnu statistiku  :aq29:

Alkar:
Virus jeste proizveden u laboratoriji u Meksiku. To je objavljeno mesecima ranije cak smo gledali na TV-u i intervju sa farmaceutom koji ga je osvorio. Ta laboratorija je u vlasnistvu neke americke farmacetuske kuce i oni godisnje proizvedu na hiljade novih virusa i bakterija u potrazi za "korisnom" vrstom virusa.
To je legitiman poso. Zamislite virus koji napada celije raka.
Lek protiv ovog virusa je postojao i primenjivao. Napravili su vakcinu koja nije lek, vec prevencija.

SunđerBoba:
Dobro, to i zvuči kao legitimno. Mislim traženje korisnog virusa.
Ja sam malo samo skeptična kada je ta pandemija u pitanju  :aq18:
Ako je već postojao lek, trebalo mu je samo naći kupce, zar ne?

posmatrac:
Da li se plasite meksickog gripa?
 :aq13:
Sta cete da radite ako ujutru saznate da je na infektivnom odeljenju Opste bolnice u Cupriji smesten pacijent sa meksickim gripom?
 :aq15:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju