Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258308 puta)

0 Članovi i 25 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #120 poslato: 24-06-2007, 19:09:05 »

Jedno pitanje za Ivancicu, ima li kakvih novih deavanja u ZOO vrtu? Hoce li biti uskoro jos prinova?
naravno,zivotinje su super pazene i mazene,pa im je jedina ,,briga'' da se vole...

ko najvise mazi Mazu?
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #121 poslato: 24-06-2007, 19:15:24 »

Ivančice, kada je Vuk Bojović došao na to mesto on je već bio prekaljen i premazan svim mastima. Vrlo kreativan i misleći čovek koji po svoje mišljenje nije išao kod predsednika Skupštine Grada Beograda. Ono što je On uradio, bilo je da na mesta svojih podčinjenih dovede ljude koji su specijalisti, kako za lovu, tako i za kreativne programe, veterinu i sl.
Njegove volontere nije plaćala država, no su te poslove radili iz entuzijazma i ljubavi prema životinjama. Pa, sad, ako želiš da mi upoređuješ Vuka sa Miškom neka Ti bude. Znaj da ja svesrdno podržavam ideju postojanja ZOO vrta u Jagodini, ali bih želeo da ta ideja bude depolitizovana i da ne bude stalni predmet promocije jednog ili malog broja ljudi već uživanja i građana Jagodine i svih posetilaca. To dnevno bombardovanje o 1.000 ili 2.000 ljudi bolje bi bilo da bude zamenjeno pričama čuvara životinja, onih koji ih hrane, dece koja brinu o potomstvu koje se rađa u ZOO vrtu, akcijama koje ZOO vrt čini po školama i van Jagodine, vodeći poput Vuka Bojovića neke životinje.
Ovako, kad gledate Astro Palmu i jednolične informacije i kad vidite tu čelnu stručnu ekipu ne možete da se otmete utisku privatnog partijskog ZOO vrta, koji će, takvom politikom, sam sebe zatvoriti promenom vlasti, jednoga dana.
  
Sačuvana

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #122 poslato: 24-06-2007, 19:22:17 »

ZS, ma u pravu si što se toga tiče. Mada, moje mišljenje je, da je neophodno ispoštovati školsku spremu. Jer, čemu onda školski sistem? Ajmo svi da radimo na sebi. Ako takvih nema u Jagodini ima ih u Srbiji. ZOO vrt nije lokalno preduzeće, mada je osnivač lokalna samouprava. Da sam bio u prilici ja bih razmislio i o dovođenju nekog stranca, makar na određeno vreme. Pored njega bi se istesali mnogi mladi poslovni ljudi, stvorili kontakti i poslovne veze, obezbedila dugoročna saradnja i stabilnost. Ali, sa kim vi to da uradite, kad se predsednik ponosi time da mu savetnici nisi potrebni a tek kompjuter. Niko u svetu danas poslove i obaveze ne nosi samo u svojoj glavi.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #123 poslato: 24-06-2007, 19:30:02 »

Hmmm…..pa neka bude da su strucni.
Ali,sto se mene tice,tu strucnost dovodim u pitanje jer iza njih stoji institucija zvana g.Dragan Markovic Palma.
To mi je glavni argument.Sto se tice ostalih,neveo bih nekoliko.

1)   Da su strucni kao sto se predstavljaju da li bi toliko spekulisali sa brojem posetilaca(ocigledno je da ni sami ne mogu da se dogovore-a priznacete da raspon izmedju 1000 i 2000 nije zanemarljiv i lak za previdjanje)
2)   “IVANCICA” kaze da su to strucni ljudi.O.K. Ali ja pitam,da li bi zaposleni u zoo vrtu mogli da imaju informaciju o izvornom stanovistu zivotinjskih vrsta koje imaju u svom sastavu(ovom dodajem i svoje nadanje da “IVANCICA” ne radi kao vodic u vrtu jer bi u tom slucaju odusevljeni srednjoskolci iz Zagubice(ali i mnogi drugi)otisli kuci u uverenju da je maticni kontinent nojeva zapravo Australija!?!?!?)?
3)   Da li bi strucni ljudi imali potrebu da zamenika/cu direktora predstavljaju kao “osobu bez politicke pozadine” a ova je u vrhu Palminih junisa.
4)   Da li strucan covek moze da kaze ovo: “zaposleno je oko 40 radnika+volonteri(koje placa drzava)”.

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).Ali evo sta o definiciji “volonterskog rada” kazu pametniji od mene:

  Strani autori Darvil i Mandas su volontera definisali kao "Osobu koja dobrovoljno pruža direktnu neplacenu uslugu jednoj ili više drugih osoba sa kojima dobrovoljac nije u srodstvu"
Dakle BEZ NAKNADE!!!!!!ODNOSNO PLATE!!!!

Znaci Jagodinski zoo vrt ima jos nesto sto drugi nemaju.A to su “volonteri” koji “volonterisu” za novac.Zanimljivo.

Eto.Tako ja vidim strucnost u zoo vrtu.

P.S.
Sneza jeste dobra i pametna devojka(tu se “IVANCICA”-e slazemo)
P.P.S.
Koliko sam video, zooloski vrt trenutno je poprilicno posecen, zivotinje su zbrinute, site.... Sam objekat se odrzava adekvatno, toaleti su cisti, pice hladno.... To po meni ipak ukazuje na adekvatno rukovodjenje tim javnim preduzecem, zar ne?

Pa da si malo vise obratio paznju,”Djordjije” je mozda mislio da i ovo ulazi u “menadzersku strucnost”:

bilo bi dobro kada bi u njemu videli decu volontere (možda ih i ima ali ih nema u besomučnim ponavljanjima na Astro TV), bilo bi dobro kada bismo čuli vodeće ljude  o planovima kako će izgledati u narednih pet pa deset godina, na kom će se prostoru tada prostirati itd. Da, ja zaista verujem da je ovo dobra ideja ali iza ostavrenja svake stoje ljudi i dobro planiranje. Moj skepticizam je vezan pre svega za politizaciju rada ZOO vrta i to što ljudi koji vode vrt nemaju kreativne i stručne kvalifikacije.

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #124 poslato: 24-06-2007, 19:31:26 »

ZS, ma u pravu si što se toga tiče. Mada, moje mišljenje je, da je neophodno ispoštovati školsku spremu. Jer, čemu onda školski sistem? Ajmo svi da radimo na sebi. Ako takvih nema u Jagodini ima ih u Srbiji. ZOO vrt nije lokalno preduzeće, mada je osnivač lokalna samouprava. Da sam bio u prilici ja bih razmislio i o dovođenju nekog stranca, makar na određeno vreme. Pored njega bi se istesali mnogi mladi poslovni ljudi, stvorili kontakti i poslovne veze, obezbedila dugoročna saradnja i stabilnost. Ali, sa kim vi to da uradite, kad se predsednik ponosi time da mu savetnici nisi potrebni a tek kompjuter. Niko u svetu danas poslove i obaveze ne nosi samo u svojoj glavi.

ovde si pricao o nekoliko tema. necu se zabavlajti svima samo nekima od njih.
tako na primer se slazem da treba da se ispostuje skolski sistem, ali i nije obavezno. takodje smatram da dovodjenje menadzera sa strane i nije uvek najbolje resenje. to se moze videti na principu firme hissar od pre neku godinu. na njeno celo je dosao covek koji em ima skolu nego se i razume uposao, pravi menadzer, no na zalost nije uspeo nista da uradi, pre svega zbog ljudi u firmi i okruzenja u kome je radio.

opet, licno smatram da za brigu o zivotinjama treba dovesti nekoga sa crnog kontinenta, ako nista drugo sa vecinom tih zivotinja je odrastao (naravno uslov je da je zavrsio na primer veterinu tamo ili mozda jos bolje da je profesionalni tragac ili lovac)
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #125 poslato: 24-06-2007, 19:33:43 »

Pa da si malo vise obratio paznju,”Djordjije” je mozda mislio da i ovo ulazi u “menadzersku strucnost”:

bilo bi dobro kada bi u njemu videli decu volontere (možda ih i ima ali ih nema u besomučnim ponavljanjima na Astro TV), bilo bi dobro kada bismo čuli vodeće ljude  o planovima kako će izgledati u narednih pet pa deset godina, na kom će se prostoru tada prostirati itd. Da, ja zaista verujem da je ovo dobra ideja ali iza ostavrenja svake stoje ljudi i dobro planiranje. Moj skepticizam je vezan pre svega za politizaciju rada ZOO vrta i to što ljudi koji vode vrt nemaju kreativne i stručne kvalifikacije.



to smatram samo pretpostavkom. ne znam da li imaju il inemaju planove, a o onome sto ne znam, ne pricam.

Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #126 poslato: 24-06-2007, 19:36:08 »

Pa dobro.Ovo je diskusija.Ne dokazujemo Pitagorinu teoremu.Sve ce se to vremenom videti.Mozda cu i ja za 10 godina da budem Palmin glasac.Ko zna....
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #127 poslato: 24-06-2007, 19:37:27 »

Pa dobro.Ovo je diskusija.Ne dokazujemo Pitagorinu teoremu.Sve ce se to vremenom videti.Mozda cu i ja za 10 godina da budem Palmin glasac.Ko zna....

naravno, ali ipak izbegavam da pricam napamet ili da prenosim rekla-kazala. smatram da je mnogo jednostavnije da se diskutuje prenosenjem sopstvenih znanja i saznanja, tako bi smo mnogo manje lutali

iskreno voleo bih da zoo vrt, obzirom da je vec napravljen i opstane, ali videcemo
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #128 poslato: 24-06-2007, 19:38:00 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #129 poslato: 24-06-2007, 19:41:34 »


naravno, ali ipak izbegavam da pricam napamet ili da prenosim rekla-kazala. smatram da je mnogo jednostavnije da se diskutuje prenosenjem sopstvenih znanja i saznanja, tako bi smo mnogo manje lutali

iskreno voleo bih da zoo vrt, obzirom da je vec napravljen i opstane, ali videcemo

Slazem se.Ali bih dodao da je i ono bila "Djordjije"-va zelja da od nadleznih sazna nesto o buducnosti zoo-vrta a ne rekla-kazala recenica.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #130 poslato: 24-06-2007, 19:42:55 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

da budemo precizniji, ne traje 6 meseci vec 6, 9 ili 12 u zavisnosti od skolske spreme, i naravno i novac zavisi od toga i to opet nisu volonteri koliko znam, vec pripravnici.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #131 poslato: 24-06-2007, 19:45:53 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

da budemo precizniji, ne traje 6 meseci vec 6, 9 ili 12 u zavisnosti od skolske spreme, i naravno i novac zavisi od toga i to opet nisu volonteri koliko znam, vec pripravnici.

NE  -  od Januara ove godine nema više 9 i 12 meseci  SAMO   6

i ti ljudi se zovu VOLONTERI  -  plata im je 10 000 dinara mesečno

-------------------------------------------------------------------------------------------

Postoje i Pripravnici ali za razliku od volontera njih moraš da zaposliš u Tu ustanovu na 2 godine dok volontere ne moraš

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #132 poslato: 24-06-2007, 19:50:28 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

Pogledaj ovo:

http://www.crnps.org.yu/projekti/volonter/brosura.html
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #133 poslato: 24-06-2007, 19:52:42 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

da budemo precizniji, ne traje 6 meseci vec 6, 9 ili 12 u zavisnosti od skolske spreme, i naravno i novac zavisi od toga i to opet nisu volonteri koliko znam, vec pripravnici.

NE  -  od Januara ove godine nema više 9 i 12 meseci  SAMO   6

i ti ljudi se zovu VOLONTERI  -  plata im je 10 000 dinara mesečno

-------------------------------------------------------------------------------------------

Postoje i Pripravnici ali za razliku od volontera njih moraš da zaposliš u Tu ustanovu na 2 godine dok volontere ne moraš

Ako se zovu volonteri,O.K.
Mislio sam na one "druge volontere" :aq21: :aq21:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #134 poslato: 24-06-2007, 19:52:53 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

Pogledaj ovo:

http://www.crnps.org.yu/projekti/volonter/brosura.html

Pa Volonteri mogu da budu pri nekoj Humanitarnoj organizaciji

ali ja ti pričamo o Volonterskom radu pri BIROU RADA  i nacionalnoj službi za zapošljavanje

Djordjije

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 42
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #135 poslato: 24-06-2007, 19:53:28 »

ZS. Ma u mnogo čemu smo saglasni. Da se razumemo. Ne atakujem ja ovde na mladu gospođicu, jer, kako vidimo, ona je bila izvanredan student i devojka je od ambicije. Biće valjda jednoga dana i doktor nauka. Ali, mi ovde govorimo o zloupotrebi medija koja iritira i koja zato otvara brojna pitanja. Ako ZOO nema strategiju razvoja i ako nije javno publikovana onda je to evidentan kraj priče. Za tri, pet ili deset godina. Da bi opstao on mora da se razvija. Već juče bi moralo da se zna na kom prostoru će ZOO da funkcioniše npr. 2012. ili 2020. godine. Toga nema. Pogledajte samo ove priloge na Tv koji su iz dana u dan jednolični bez i trunke kreativnog pristupa.

Odakle ste?
Kako vam se sviđa?
Koja životinju najviše volite?

Da sam ja neki faktor u tom ZOO ja bih insistirao na promeni pristupa u informisanju. Ne bih da budem maliciozan ali, bilo bi dobro da se javnosti kaže da li ZOO plaća tu TV ili je TV medijski sponzor?
Evo, vidim na sajtu pitanje koju bi životinju voleli da vidimo i da Nidža ubedljivo vodi. Zna li se koliko košta samo boravište za takvu životinju? Puno više informacija bi trebalo da bude na sajtu ZOO. Zašto ne bi javno, preko medija pozvali volontere za vrt u nekim specijalnostima ili poslovima? Siguran sam da ima masa mladog sveta i sredovečnih ljudi koji bi odvojili po koji sat nedeljno. Verujem da bi volenteri dolazili i iz Ćuprije, Paraćina... Eto, i sam si pomenuo Afrikanca. Mislim da je to sjajna stvar. Pa ZOO vrt u Bg je čudo napravio sa onim crnim veterinarom, mislim da je bio Madiga ili tako nešto. Bojim se da ovo rukovodstvo radi posao po jednom klišeu iz koga nije spremno i kadro da hrabro izađe.

Što se tiče volontera, jasno je o kojim volonterima nas nekolicina piše. To nije kategorija ljudi koje država plaća nekom sitnom nadoknadom za jedan određeni period, već su to ljudi, koji iz ljubavi prema životinjama daruju deo svog slobodnog vremena. Gospoda mi u tom pogledu mogla da potraže savet ljudi iz ZOO vrta Bg.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #136 poslato: 24-06-2007, 19:54:15 »

Nisam znao da se  “volonterski” posao obavlja uz novcane nadoknade od strane drzave(ili bilo cije).

Kako se ne placa - Volonterski staz traje 6 meseci i Volonter dobija platu od drzave 10 000 mesecno

do pre neki mesec nije se mogli biti volonter više puta - moglo je samo jednom

ali je Palma nekom uredbom sredio da za Zoo, Aqua, parking, Sud, Opština i još neke druge javne ustanove

može da jedan isti čovek volontira više puta

Pogledaj ovo:

http://www.crnps.org.yu/projekti/volonter/brosura.html

Pa Volonteri mogu da budu pri nekoj Humanitarnoj organizaciji

ali ja ti pričamo o Volonterskom radu pri BIROU RADA  i nacionalnoj službi za zapošljavanje

O.K. O.K.
Nismo se razumeli.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #137 poslato: 24-06-2007, 19:59:45 »


Što se tiče volontera, jasno je o kojim volonterima nas nekolicina piše. To nije kategorija ljudi koje država plaća nekom sitnom nadoknadom za jedan određeni period, već su to ljudi, koji iz ljubavi prema životinjama daruju deo svog slobodnog vremena. Gospoda mi u tom pogledu mogla da potraže savet ljudi iz ZOO vrta Bg.


Paa...da...
Nije zgoreg pogledati sajt BEO ZOO VRTA.
Videcete na sta sam mislio.U volontere spadaju ljudi razlicitih strukovnih garnitura(djaci,studenti,lekari,glumci,sportisti...)koji svako na svoj nacin pomaze funkcionisanje zivotinjske oaze.
A ako vec pricamo i o profitu i tu nije lose da se malo pogleda koje sve muke imaju direktori i vlasnici zoo-vrtova na polju finansija.Nije to jeftina zaj.......a.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #138 poslato: 24-06-2007, 20:01:23 »

ZS. Ma u mnogo čemu smo saglasni. Da se razumemo. Ne atakujem ja ovde na mladu gospođicu, jer, kako vidimo, ona je bila izvanredan student i devojka je od ambicije. Biće valjda jednoga dana i doktor nauka. Ali, mi ovde govorimo o zloupotrebi medija koja iritira i koja zato otvara brojna pitanja. Ako ZOO nema strategiju razvoja i ako nije javno publikovana onda je to evidentan kraj priče. Za tri, pet ili deset godina. Da bi opstao on mora da se razvija. Već juče bi moralo da se zna na kom prostoru će ZOO da funkcioniše npr. 2012. ili 2020. godine. Toga nema. Pogledajte samo ove priloge na Tv koji su iz dana u dan jednolični bez i trunke kreativnog pristupa.

Odakle ste?
Kako vam se sviđa?
Koja životinju najviše volite?

Da sam ja neki faktor u tom ZOO ja bih insistirao na promeni pristupa u informisanju. Ne bih da budem maliciozan ali, bilo bi dobro da se javnosti kaže da li ZOO plaća tu TV ili je TV medijski sponzor?
Evo, vidim na sajtu pitanje koju bi životinju voleli da vidimo i da Nidža ubedljivo vodi. Zna li se koliko košta samo boravište za takvu životinju? Puno više informacija bi trebalo da bude na sajtu ZOO. Zašto ne bi javno, preko medija pozvali volontere za vrt u nekim specijalnostima ili poslovima? Siguran sam da ima masa mladog sveta i sredovečnih ljudi koji bi odvojili po koji sat nedeljno. Verujem da bi volenteri dolazili i iz Ćuprije, Paraćina... Eto, i sam si pomenuo Afrikanca. Mislim da je to sjajna stvar. Pa ZOO vrt u Bg je čudo napravio sa onim crnim veterinarom, mislim da je bio Madiga ili tako nešto. Bojim se da ovo rukovodstvo radi posao po jednom klišeu iz koga nije spremno i kadro da hrabro izađe.

Što se tiče volontera, jasno je o kojim volonterima nas nekolicina piše. To nije kategorija ljudi koje država plaća nekom sitnom nadoknadom za jedan određeni period, već su to ljudi, koji iz ljubavi prema životinjama daruju deo svog slobodnog vremena. Gospoda mi u tom pogledu mogla da potraže savet ljudi iz ZOO vrta Bg.


naravno, licno se nadam da ce i nas zoo vrt imati volontere poput beogradskog - svi znamo sta i kako ti ljudi rade (ne samo u zoo vrtu)
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #139 poslato: 24-06-2007, 20:32:31 »

nazalost,u nasem zoo vrtu se jos niko nije javio da bude volonter kakve ima bg zooposlovodja na zoo gleda kao na svoj drugi dom,radi 12 sati dnevno.volontere placa biro 10 000 mesecno,s'tim sto smo u obavezi da trecinu zadrzimo.a mislim da je nas  zoo vrt atrakcija sama po sebi,i da mu menadzer nije potreban.i ja nisam rekla da je nojevima maticni kontinent australija,vec da je to jedno od stanista.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 25 upita.