Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li je batina iz Raja izasla?  (Pročitano 55798 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Da li je batina iz Raja izasla?
« poslato: 01-04-2006, 12:19:50 »

Kako gledate na tucu dece...da li vam je to svakodnevna vaspitno- popravna mera...ili prezirete taj nacin vaspitanja....??

evo sta kazu neka istrazivanja....

Ne samo da su istraživanja pokazala kako većina roditelja ne voli tući decu nego su stručnjaci i dokazali kako batine nisu delotvorne. U suprotnosti sa ovim jeste činjenica da gotovo 75% roditelja poseže za batinama kao prvim vidom disciplinske kazne. Da li batine treba zabraniti zakonom?

a sta kazete vi?

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #1 poslato: 14-07-2007, 21:07:34 »

Ja sam protivnik batina ali je znalo da mi se omakne i nikad nije bilo delotvorno a svoje dete sam time samo ponizila.
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #2 poslato: 16-07-2007, 09:28:12 »

Kako gledate na tucu dece...da li vam je to svakodnevna vaspitno- popravna mera...ili prezirete taj nacin vaspitanja....??

evo sta kazu neka istrazivanja....

Ne samo da su istraživanja pokazala kako većina roditelja ne voli tući decu nego su stručnjaci i dokazali kako batine nisu delotvorne. U suprotnosti sa ovim jeste činjenica da gotovo 75% roditelja poseže za batinama kao prvim vidom disciplinske kazne. Da li batine treba zabraniti zakonom?

a sta kazete vi?
Problem je u tome što je to prvi vid disciplinske kazne a trebalo bi da bude poslednji. Najpre razgovor i ubedjivanje a onda "po guzi" ako ne želi da shvati šta mu pričate.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #3 poslato: 16-07-2007, 16:48:10 »

Kako gledate na tucu dece...da li vam je to svakodnevna vaspitno- popravna mera...ili prezirete taj nacin vaspitanja....??

evo sta kazu neka istrazivanja....

Ne samo da su istraživanja pokazala kako većina roditelja ne voli tući decu nego su stručnjaci i dokazali kako batine nisu delotvorne. U suprotnosti sa ovim jeste činjenica da gotovo 75% roditelja poseže za batinama kao prvim vidom disciplinske kazne. Da li batine treba zabraniti zakonom?

a sta kazete vi?
Problem je u tome što je to prvi vid disciplinske kazne a trebalo bi da bude poslednji. Najpre razgovor i ubedjivanje a onda "po guzi" ako ne želi da shvati šta mu pričate.

znaci to ces da radis kada budes imala dete :) za tvoju informaciju ne mozes bas da razgovaras sa detetom prvih nekoliko godina, a posebno ne da se ubedjujes. ok, mozes i trebas mu pricati, ali ne mozes ocekivati da ce ono bas sve i razumeti, moraces ga nekako nauciti. ako zelis da izbegnes primenu sile, moraces da osmislis kvalitetniji vid komunikacije
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #4 poslato: 17-07-2007, 09:11:30 »

Kako gledate na tucu dece...da li vam je to svakodnevna vaspitno- popravna mera...ili prezirete taj nacin vaspitanja....??

evo sta kazu neka istrazivanja....

Ne samo da su istraživanja pokazala kako većina roditelja ne voli tući decu nego su stručnjaci i dokazali kako batine nisu delotvorne. U suprotnosti sa ovim jeste činjenica da gotovo 75% roditelja poseže za batinama kao prvim vidom disciplinske kazne. Da li batine treba zabraniti zakonom?

a sta kazete vi?
Problem je u tome što je to prvi vid disciplinske kazne a trebalo bi da bude poslednji. Najpre razgovor i ubedjivanje a onda "po guzi" ako ne želi da shvati šta mu pričate.

znaci to ces da radis kada budes imala dete :) za tvoju informaciju ne mozes bas da razgovaras sa detetom prvih nekoliko godina, a posebno ne da se ubedjujes. ok, mozes i trebas mu pricati, ali ne mozes ocekivati da ce ono bas sve i razumeti, moraces ga nekako nauciti. ako zelis da izbegnes primenu sile, moraces da osmislis kvalitetniji vid komunikacije
Ja ne znam kome si ti pričao ali moja Sara sa manje od godinu dana je razumela kad joj lepo rečima objasniš. Tako da i jako mala deca razumeju kad im pričaš.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #5 poslato: 17-07-2007, 09:12:56 »

Kako gledate na tucu dece...da li vam je to svakodnevna vaspitno- popravna mera...ili prezirete taj nacin vaspitanja....??

evo sta kazu neka istrazivanja....

Ne samo da su istraživanja pokazala kako većina roditelja ne voli tući decu nego su stručnjaci i dokazali kako batine nisu delotvorne. U suprotnosti sa ovim jeste činjenica da gotovo 75% roditelja poseže za batinama kao prvim vidom disciplinske kazne. Da li batine treba zabraniti zakonom?

a sta kazete vi?
Problem je u tome što je to prvi vid disciplinske kazne a trebalo bi da bude poslednji. Najpre razgovor i ubedjivanje a onda "po guzi" ako ne želi da shvati šta mu pričate.

znaci to ces da radis kada budes imala dete :) za tvoju informaciju ne mozes bas da razgovaras sa detetom prvih nekoliko godina, a posebno ne da se ubedjujes. ok, mozes i trebas mu pricati, ali ne mozes ocekivati da ce ono bas sve i razumeti, moraces ga nekako nauciti. ako zelis da izbegnes primenu sile, moraces da osmislis kvalitetniji vid komunikacije
Ja ne znam kome si ti pričao ali moja Sara sa manje od godinu dana je razumela kad joj lepo rečima objasniš. Tako da i jako mala deca razumeju kad im pričaš.

zavisi na kom si joj jeziku pricala
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #6 poslato: 17-07-2007, 09:26:04 »

Sigurno ne nasilnom pomoću batina. Dete možeš da smiriš svojim glasom a ne time što će ono shvatiti svaku tvoju reč. I kada te dovede do tačke ključanja moraš da ostaneš smiren ako misliš i dete da smiriš. Deca reaguju na naše raspoloženje više nego na naše reči.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #7 poslato: 17-07-2007, 19:08:47 »

Sigurno ne nasilnom pomoću batina. Dete možeš da smiriš svojim glasom a ne time što će ono shvatiti svaku tvoju reč. I kada te dovede do tačke ključanja moraš da ostaneš smiren ako misliš i dete da smiriš. Deca reaguju na naše raspoloženje više nego na naše reči.

ko je pominjao batine vec drugu taktiku, objasnjavanja kod male dece imaju tek vremenom odredjene pokazatelje uspesnosti, no da si pazljivije citala mozda bi i videla da sam napisao upravo to sto si ti ti napisala, a ne da tvrdim decidirano ako i ti da deca SHVATAJU odmah sve. lepo je sto si primetila da upravo bojom glasa i smirenoscu (mada ne uvek jer mora da vidi da je nesto lose uradilo, tada ne mozes pricati onim jednozvucnim smirenim glasom, vec moras da malo promenis boju) i svojim stavom ukazes detetu sta je isrpavno a sta ne.

u svakom slucaju kada budes imala decu naucices (ili mozda i neces, mada po poslednjem postu vidim da si na dobrom putu)
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #8 poslato: 18-07-2007, 09:59:29 »

Sigurno ne nasilnom pomoću batina. Dete možeš da smiriš svojim glasom a ne time što će ono shvatiti svaku tvoju reč. I kada te dovede do tačke ključanja moraš da ostaneš smiren ako misliš i dete da smiriš. Deca reaguju na naše raspoloženje više nego na naše reči.
Hvala ali ne brini ti za mene toliko.

ko je pominjao batine vec drugu taktiku, objasnjavanja kod male dece imaju tek vremenom odredjene pokazatelje uspesnosti, no da si pazljivije citala mozda bi i videla da sam napisao upravo to sto si ti ti napisala, a ne da tvrdim decidirano ako i ti da deca SHVATAJU odmah sve. lepo je sto si primetila da upravo bojom glasa i smirenoscu (mada ne uvek jer mora da vidi da je nesto lose uradilo, tada ne mozes pricati onim jednozvucnim smirenim glasom, vec moras da malo promenis boju) i svojim stavom ukazes detetu sta je isrpavno a sta ne.

u svakom slucaju kada budes imala decu naucices (ili mozda i neces, mada po poslednjem postu vidim da si na dobrom putu)
Hvala ali ne brini ti za mene toliko.
« Poslednja izmena: 18-07-2007, 10:00:09 od strane Mira »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #9 poslato: 24-07-2007, 21:13:18 »

Pa poenta batina je da malom detetu pokažeš šta sme a šta ne sme da se radi

sigurno ne možeš da mu objasniš ili da mu kažeš

dete je do 18 godina  totalno NESVESNO još da je živo i gde se to uopšte nalazi

pa je podložno uticajima sa strane i naravno da pravi greške

e ako ne može da mu se kaže, a ima dece koja su tvrdoglava kao Bizoni

moraš malo da ga šljepiš da zaplače.

---------------------------------------------------

To se radilo i u prastara vremena

Mudraci kažu da bi promenio neko mišljenje ili stav u svojoj glavi

recimo --  primer  puckaš prstima  -  kad god to uradiš  kazniš samog sebe recimo udarom šamara ili jakim štipanjem

tako da mozak  sledeći put sam reaguje time što ALARMIRA neki deo u mozgu koji mi kaže  ako pucneš prstima  BOLEĆE TE

tako se ljudi i u današnje vreme odvikavaju od raznih  navika  -  Pušenja, alkohola itd

na isti način  funkcionišu deca  ali samo što ona neće sama sebe da udare već mora Roditelj da bi dete išlo pravim putem tj. putem na koji roditelji misle da je najbolje  -  to je i pošteno,. njihovo je dete

Eto moje mišljenje

STRIPOTEKA

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #10 poslato: 26-07-2007, 08:46:33 »

DA LI JE BATINA IZ RAJA IZASLA? NARAVNO,A POSLE JE TAMO NASTAO PAKAO
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #11 poslato: 26-07-2007, 13:07:32 »

dete je do 18 godina  totalno NESVESNO
Da li si ti svestan šta si ovde napisao. Dete koje je do 18 nesveno je ono kome posle 18 treba staratelj
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #12 poslato: 26-07-2007, 13:39:08 »

Postoje i drugi načini kaznjavanja osim batina. Ja svoje dete nisam nikada tukla. Obično je bio kaznjen da nije smeo da se igra na kompjuteru neko vreme i to je bilo dovoljno. Mene je otac tukao. Nije ništa pomagalo.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #13 poslato: 26-07-2007, 14:02:38 »

Postoje i drugi načini kaznjavanja osim batina. Ja svoje dete nisam nikada tukla. Obično je bio kaznjen da nije smeo da se igra na kompjuteru neko vreme i to je bilo dovoljno. Mene je otac tukao. Nije ništa pomagalo.

Pa naravno da postoje, ali nisu ni sve tehnike iste  niti su sva deca ista

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #14 poslato: 26-07-2007, 14:04:38 »

dete je do 18 godina  totalno NESVESNO
Da li si ti svestan šta si ovde napisao. Dete koje je do 18 nesveno je ono kome posle 18 treba staratelj

nisam to rekao, rekao sam kao što sam i napisao  da je  dete do 18 godina TOTALNO nesvesno - a posle 18 godina počinje da razmišlja svojom glavom i svesno je sebe i svog života. Nisu ljudi postavili te godine  tek onako (bezveze, nego sa razlogom)

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #15 poslato: 26-07-2007, 23:10:18 »

ja svoju decu nisam tukla imala sam posebnu disciplinsku meru, a naprave sr..e mogli su tog dana na tv-u da gledaju samo pink ili tv palma :aq09:. to je bila najgora kazna za njh mislim da bi lakse podneli batine :aq29:, ali pokazalo se kao delotvorno,bili su dobri kao andjelcici i danas ne mogu da smisle pink i palmu :aq21:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #16 poslato: 26-07-2007, 23:33:26 »

ja svoju decu nisam tukla imala sam posebnu disciplinsku meru, a naprave sr..e mogli su tog dana na tv-u da gledaju samo pink ili tv palma :aq09:. to je bila najgora kazna za njh mislim da bi lakse podneli batine :aq29:, ali pokazalo se kao delotvorno,bili su dobri kao andjelcici i danas ne mogu da smisle pink i palmu :aq21:
:aq07: :aq07: :aq07:  :aq07: :aq21: :aq21:
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #17 poslato: 27-07-2007, 09:20:00 »

ja svoju decu nisam tukla imala sam posebnu disciplinsku meru, a naprave sr..e mogli su tog dana na tv-u da gledaju samo pink ili tv palma :aq09:. to je bila najgora kazna za njh mislim da bi lakse podneli batine :aq29:, ali pokazalo se kao delotvorno,bili su dobri kao andjelcici i danas ne mogu da smisle pink i palmu :aq21:
Moraću to da primenim kod svoje dece!
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #18 poslato: 27-07-2007, 09:22:06 »

dete je do 18 godina  totalno NESVESNO
Da li si ti svestan šta si ovde napisao. Dete koje je do 18 nesveno je ono kome posle 18 treba staratelj

nisam to rekao, rekao sam kao što sam i napisao  da je  dete do 18 godina TOTALNO nesvesno - a posle 18 godina počinje da razmišlja svojom glavom i svesno je sebe i svog života. Nisu ljudi postavili te godine  tek onako (bezveze, nego sa razlogom)


Svesno je dete svjih postupaka već sa godinu ili dve a to što neki ni sa 50 ne znaju (ili neće) da preuzmu odgovornost to je druga svar. To su već infantilni ljudi.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Da li je batina iz Raja izasla?
« Odgovor #19 poslato: 27-07-2007, 13:28:46 »

pa dobro onda ti pusti svoje dete sa godinu dana da samo predje ulicu

deca osecaju, i instiktivno reaguju i znaju sta se desava oko njih, i sta im pricas

ali su TOTALO NESVESNA -  to nisam ja rekao, to su rekli svi psiholozi sveta
 

Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 24 upita.