Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Oružje  (Pročitano 15829 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Oružje
« poslato: 05-11-2009, 22:20:44 »

U ovoj temi ćemo pisati o tome kako da se zaštitimo kada dođe do pucnjave i o različitim vrstama oružja i municije ! Da li ste ikada pucali na nekog ? Da li je neko nekad pucao na vas ? Da li ste možda bili svedok neke pucnjave ? Ajmo malo da prodiskutujemo o tome ! Ja znam da kada se pripuca oko vas da treba da legnete na pod ili da pobegnete u zaklon ali pitanje je koliko ćete imati vremena da bežite i trčite kada se puca na sve strane. U tom slučaju može da pomogne i pancir ali pancir štiti samo trup, odnosno ono što je najvažnije u njemu a to su srce i pluća. Ali ko još nosi pancir kad izlazi bilo gde ? Osim možda specijalaca i nekih krupnih zverki. Da li vi imate još neki savet ? Pucnjave i oružani obračuni kriminalnih grupa se relativno često dešavaju u Srbiji a pogotovo u BG mada ni Ćuprija "ne zaostaje mnogo" u tom pogledu. Svi smo bili svedoci one pucnjave u parku kod suda u Ćupriji. A evo i nedavno se desila ona velika pucnjava u diskoteci u Čačku. Zato treba da se pripremimo i za takve situacije jer nikada se ne zna kada se neko od nas može naći u sličnoj situaciji. Moramo da znamo kako da reagujemo u takvoj situaciji kako bi se zaštitili od ranjavanja, metaka i rikošetiranja.

Što se tiče oružja, koje oružje vi volite ili možda imate ? Pištolj CZ 99 jeste, na primer, moćno oružje ali je CZ 999 još bolji i moćniji. To je inače pištolj relativno novije proizvodnje. Što se mene tiče privlači me uzi. To je mali automat za koji sam čuo, da ne može da se nabavi u Srbiji i evo nekoliko njegovih slika:









Uzi mi se svidja zato što je mali i praktičan i baš žestoko izgleda. Da li se vama svidjaju škorpioni i hekleri ? Šta mislite, šta je moćnije oružje od ta 2 ?

Da li znate koji meci su razorniji, oštri ili tupi ? Veoma razorni meci (ne znam baš da li su najrazorniji) su dum-dum meci. To su tupi rasprskavajući meci, sa zaobljenim vrhom i njima je npr. ubijen i Zoran Đinđić. Znači odgovor na ono pitanje je tupi, zato što se tupi meci u dodiru sa tkivom raspadaju, rasprskavaju se po tkivu i izazivaju velika razaranja i veoma velike i ozbiljne rane dok se meci sa šiljatim, oštrim vrhom samo probiju kroz tkivo i izadju sa druge strane tako da, u zavisnosti od toga koji deo tela je pogođen, ne izazivaju tako krupne povrede i ozbiljne posledice kao meci sa zaobljenim vrhom.

Evo primera dum-dum metaka:



Ajde da prodiskutujemo o svemu ovome, dakle o reagovanju u slučaju pucnjave, municiji i oružju !


Mod 1 preuredio naslov teme  :aq28:
« Poslednja izmena: 10-11-2009, 01:21:30 od strane Mod1 »
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #1 poslato: 06-11-2009, 22:47:11 »

Ovo mi zvuči kao buduči masovni ubica i neka vrsta najave. Popne se na zgradu i poubija prolaznike  ili slicno.
Maser ovo ti je malo bolesno!  Ako ne veruješ pročitaj šta je napisano. kakve bre  ozbiljne rane i da li je ko pucao na ljude?!!!!!
Ko je ovo vratio? propustili smo divnu priliku da se Maser ubije samoizgladnjivanjem iako ne verujem da nije jeo!
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #2 poslato: 06-11-2009, 23:28:07 »

Ne, ova tema ima za cilj kako da reagujemo u slučaju pucnjave i kako da se zaštitimo od ranjavanja i ko koju vrstu oružja voli. A ovo o mecima sam, između ostalog, naučio za vreme studija a dotle ni ja to nisam znao.
« Poslednja izmena: 06-11-2009, 23:31:56 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #3 poslato: 06-11-2009, 23:46:42 »

Gover ovo je blaga verzija,ono gde je pisalo kako treba pucati u celo,srce,vaditi creva ......je izbrisano,pa je sada tema na "nivou"! :aq16: :aq16: :aq16:
Nemoj tako,vrlo je poucno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #4 poslato: 06-11-2009, 23:47:29 »

Preteruješ.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #5 poslato: 06-11-2009, 23:54:18 »

Sve osim onih creva je istina,i to ublazena.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #6 poslato: 06-11-2009, 23:55:26 »

OK, to sam izbrisao i sada teramo dalje.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #7 poslato: 07-11-2009, 22:28:39 »

Hvala Ivanu na ovom potezu. Rešili smo situaciju konačno i našli smo kompromisno rešenje.

Ima ljudi koji vole oružje kao što su lovci na primer pa me zanima kakvo oružje vole, da li imaju neko trofejno naoružanje možda itd ? Želeo bih da se forumaši koji vole oružje malo uključe u ovu diskusiju.

Što se pucnjave tiče, ono što mene zanima je u kojoj meri može da nas zaštiti od rikošetiranja kada se bacimo na pod. E sad, ja znam da kad on puca direktno u tebe, tu ne može ni Sveti Petar da ti pomogne osim eventualno ako i ti imaš oružje pa pripucaš i ti na njega iz ležećeg položaja a brži si ili precizniji. Ali mene sada zanima rikošetiranje. Da li neko zna kako se treba ponašati u toj situaciji i u kojoj meri smo bezbedni od rikošeta kada legnemo na pod ? To sigurno zavisi od smera pucnjave, ugla pucanja i kretanja metaka itd.

Mislim, hvala Bogu, nikad nisam bio svedok nijedne pucnjave pogotovo ne tako masovne kao što je bila nedavno u onoj diskoteci u Čačku niti je iko ikada pucao na mene ali, Ćuprija je kaubojski grad pa se nikad ne zna kada će se čovek naći usred oružanog sukoba 2 narko-klana i kada mogu da mu zatrebaju ovakvi saveti.
« Poslednja izmena: 08-11-2009, 00:22:40 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #8 poslato: 07-11-2009, 22:48:12 »

Ono  što mo je palo u oči je da pošto sam malo čitao postove od pre par nedelja jer sam bio odsutan da su ti izbrisali neke tekstove a onda si se ti žalio, pa te nisu slušali a onda si počeo da pišeš tekst o ubijanju  i nanošenju povreda .
To bi svakom ličilo na pretnju  i pretpostavku da ti takve stvari padaju na pamet kako bi se možda svetio zbog nanešene nepravde.
Uglavnom takve razloge imaju oni po Americi koji se odluče da poubijaju znane ili neznane ljude. Mislim da ti ovakav post uopšte nije na mestu i da sluti na pretnju.Previše je slučajno došao  baš u vreme kad si protestvovao zbog brisanja.
Daj Bože da ti takve stvari nisu  pale na pamet ali liči da jesu .
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #9 poslato: 08-11-2009, 00:41:07 »

Ono  što mo je palo u oči je da pošto sam malo čitao postove od pre par nedelja jer sam bio odsutan da su ti izbrisali neke tekstove a onda si se ti žalio, pa te nisu slušali a onda si počeo da pišeš tekst o ubijanju  i nanošenju povreda .
To bi svakom ličilo na pretnju  i pretpostavku da ti takve stvari padaju na pamet kako bi se možda svetio zbog nanešene nepravde.
Uglavnom takve razloge imaju oni po Americi koji se odluče da poubijaju znane ili neznane ljude. Mislim da ti ovakav post uopšte nije na mestu i da sluti na pretnju.Previše je slučajno došao  baš u vreme kad si protestvovao zbog brisanja.
Daj Bože da ti takve stvari nisu  pale na pamet ali liči da jesu .

Nisi u pravu. Nisu ove 2 teme došle u vreme kada sam se bunio zbog teme o dužini Bebirončićeve ćune u Granicama zajebancije. Ove 2 teme sam postavio NEKOLIKO NEDELJA posle teme o Bebirončićevoj ćuni koja je bila čista smejurija i zajebancija i ako si je možda čitao znaš i sam. Tako da tema o Bebirončićevoj ćuni nema blage veze sa ovom temom. Bio bi u pravu da sam ovu temu postavio dan-2 posle teme o Bebirončićevoj ćuni ali ovako pošto je prošlo toliko vremena bez neke drame i frke u međuvremenu, nisi u pravu.

Direktna inspiracija za ovu temu mi je bila ona strašna pucnjava u onom klubu u Čačku i pomislio sam da bi takvo nešto moglo da se desi i u Ćupriji a mi smo već imali prilike da iskusimo nekoliko zajebanih pucnjava i ubistava u Ćupriji tako da sam ja sve to povezao. A ono o pucanju u srce i u čelo sam slušao na TV-u.

Dakle budi siguran da ova tema nema blage veze sa Bebirončićevom ćunom.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #10 poslato: 08-11-2009, 07:21:49 »

Nisam ni pomenuo ćunu, mislio sam na ovo sa Bobom.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #11 poslato: 08-11-2009, 20:18:40 »

Na šta si konkretno mislio ? Navedi vreme brisanja tih poruka i vremenski razmak do mojih tema. Pa Boba meni nije ni brisala komentare.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #12 poslato: 08-11-2009, 22:27:00 »

ala si naporan

Nisam. Ne potenciram ja ovu priču. Government me je pitao nešto u vezi ove teme i ja sam mu odgovorio i to je to.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #13 poslato: 09-11-2009, 22:58:54 »

Maser, ne zezam se,ali ti stvarno trebaš stručnu pomoć. Nadji kakvog dobrog psihijatra. Čula sam da je Mira Stojković dobra za takve promere.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #14 poslato: 10-11-2009, 01:03:47 »

Hahaha. Ma bio sam kod dosta psihijatara ali ne mogu da izlečim nijednog. Oni još luđi od mene !  :xq005:
Sačuvana

Mod1

  • Global Moderator
  • Član
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pucnjava i oružje
« Odgovor #15 poslato: 10-11-2009, 01:19:51 »

U vezi sa ovom temom bilo je dosta talasanja. Najkompromisnije rešenje jeste bilo da se ova tema malo modifikuje i preuredi. Kao ovakva, tema može da ostane na ovom podforumu, pa vas zato molim da se vaši komentari baziraju na osnovu postavljene teme i da se ne ide na široko i na dugačko o tome kakva je tema bila u prvobitnom obliku.


pozdrav  :aq28:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Oružje
« Odgovor #16 poslato: 10-11-2009, 01:38:16 »

Hvala, Mod.  :xq011:
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Oružje
« Odgovor #17 poslato: 15-11-2009, 21:06:05 »

DAKLE, IDEMO DALJE....
Ja sam kao decak citao stripove, i jedan od stripova koje sam u to vreme (mogao) da citam, je bio o MIRKU I SLAVKU.
E sad, oni su nasi NARODNI HEROJI, bombasi i partizani, i oni kao glavni junaci stripa (sto je normalno) resavaju sve probleme, pa i problem kada neko puca na mene, tebe, na njih.... na nas uopsteno.
Oni su uvek jedan drugog obavestavai o tome da neko puca  na jednog od njih dvojice i znas kako je to islo:
"PAZI MIRKO, METAK" onda sledi Mirkova eskivaza metka i obavezno nakon toga "HVALA SLAVKO".
Prema tome: resenje je u tome da nadjes nekog druga, po mogucstvu partizana, mladog bombasa koji ce te obavestiti da je pucano na tebe (ili da je u pitanju RIKOSHET) i uvek ces izbeci taj metak,....... NARAVNO...... MISLIM........ nema tu mnogo filozofije, PROSTO I JEDNOSTAVNO...... ZAR NE.....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Oružje
« Odgovor #18 poslato: 15-11-2009, 21:09:07 »

 :xq005:
Da Maser nadje devojku da ga obavestava?! :aq15:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Oružje
« Odgovor #19 poslato: 15-11-2009, 21:15:53 »

Eto vidis ja se toga nisam setio.... moze i devojka, zasto da ne.....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 24 upita.