Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MUZEJ DUHOVA  (Pročitano 11772 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
MUZEJ DUHOVA
« poslato: 16-02-2008, 20:26:52 »

MUZEJ DUHOVA
Kamere u zavičajnom muzeju u Jagodini snimile beličasto paperje koje je lelujalo, pretvaralo se u senku, a potom nestajalo

 JAGODINA - Od kada je u Zavičajnom muzeju u Jagodini pred kraj prošle godine postavljen video-nadzor, višedecenijske priče o duhovima koji obitavaju u ovoj ustanovi kulture ponovo su postale aktuelne. I to ne bez razloga! Pošto su ih, kako kažu u firmi koja je postavljala kamere, neprestano pozivali da otklone kvar, monterima se krv sledila u žilama kad su pogledali snimke koje su kamere zabeležile noću, “kad u muzeju nema žive duše”.
- Pitali smo se kako je moguće da se samo u ovoj ustanovi dešavaju “kvarovi”, jer smo kamere instalirali u mnogim poslovnim i stambenim prostorima i ništa slično se nije dešavalo. Prosto, nismo mogli da shvatimo zbog čega su se kamere uključivale noću i šta su snimale. Najpre smo pomislili da problem izaziva pad napona. Otkrili smo da je to problem kod jedne kamere. Međutim, ostale tri nisu bile povezane s njom. Onda smo odgledali snimke. Krv nam se sledila u žilama! Kamere su snimile neko beličasto paperje koje je lelujalo, sjedinjavalo se, pretvaralo u neku senku, a potom nestajalo - priča zgranuti radnik firme za video-nadzor, nervozno provlačeći ruke kroz kosu, jer, kaže da ga jeza prožima čim se seti tih snimaka.

On još kaže da ne zna kako da objasni šta izazove kamere da same počnu da snimaju, jer senzori reaguju samo na toplotnu energiju koju emituju čovek ili životinja. Takođe, nije mu jasno kako kamera, koja nija pokretljiva, može da se pomera gore-dole, što su utvrdili na snimku. One su potpuno fiksirane i jedino bi čovek mogao da ih, upotrebivši silu, pomera. Međutim, sve četiri galerije u kojima je instaliran video-nadzor su pod katancem, što znači da niko nije mogao da uđe. Sem toga, kamere bi to zabeležile.

Milica Stanojević, direktor Zavičajnog muzeja u Jagodini, nije htela da daje bilo kakvu izjavu za novine, dok su neki zaposleni pristali samo na nezvanične izjave.
- Dešavalo se da u gluvo doba začujemo korake iz pravce depoa, u kome se, pored arhivske građe, nalaze i kosti ljudi iz različitih istorijskih doba. Čuli bismo i kako se teška metalna vrata otvaraju uz stravičnu škripu, a potom bi se zalupila. Vetar to ne bi mogao da učini - tvrde radnici.

Jedan od saradnika muzeja smatra da svaka takva ustanova ima određenu vrstu energije, nataloženu na eksponatima od neolita do savremenog doba, jer muzej u svom posedu ima mnoge predmete korišćene u kultovima, zatim urne, ljudske kosti... On kaže da se pored koraka i lupnjave vratima dešavalo da osete dašak vetra na obrazima.
Među zaposlenima ima pak i onih koji su smatrali da nije reč ni o kakvoj neobičnoj pojavi, niti o energiji. On i veruju da senzori, jednostavno, reaguju na grinje i prašinu. Ali, oni koji veruju u postojanje “lutajućih duša”, veruju da kosti ubijenih moraju da počivaju u miru i da se kamere kvare jer napaćeni, čiji duhovi obitavaju u ovim prostorima, ne žele da ih iko uznemirava.

UKLETO RASKRŠĆE

Nikodije Spasić, jagodinski književnik i istraživač onostranog, u knjizi “Tajanstva” pominje ovo kobno raskršće, koga Jagodinci zaobilaze jer je mnoge tu dočekala smrt u neobičnim saobraćajnim nesrećama.
- Sasvim je prirodno što se to dešava na “mestu jauka”. Naime, tu gde je danas Zavičajni muzej nekada je bila turska džamija, koja se srušila za vreme molitve! Kad su Turci pokušali da od kamena s pravoslavne crkve sagrade džamiju. Onda se jedan Muhamedov starac dosetio i radnicima naredio da u pravoslavni kamen uzidaju pripadnika pravoslavne vere. Turci su uhvatila momka po imenu Đorđe i uzidali ga pored ulaznih vrata džamije. Njegov lelek i kletve dokazali su da će Božja kazna stići i da On nikome ne ostaje dužan. Ramazanske večeri, kad je džamija bila puna turbana i bosih nogu, začuo se jauk nesrećnog Đorđa, a potom se džamija obrušila na Turke - ispričao nam je Spasić.


 :aq19:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #1 poslato: 16-02-2008, 20:42:54 »

Direktorka je izjavila nezvanicno  citiram   "Ja to ljudima pricam zadnjih 5 godine ali me niko ne slusa"

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #2 poslato: 17-02-2008, 10:31:12 »

I sve se to desava policiji ispred nosa?
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #3 poslato: 18-02-2008, 11:18:23 »

Citala sam o ovome u blicu pre neki dan,zanimljivo je da koga god sam iz Jagodine pitala o tome niko nikada nije cuo za to a pitala sam i starije i mladje.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #4 poslato: 18-02-2008, 14:47:58 »

vec vidim palmu kako nabraja sta je sve uradio za jagodinu, zoo vrt, akva park, garaza, muzej vostanih figura, ski centar, zavicajni muzej pu duhova.... i sve to obezbedila so jagodina... turisticka sezona moze da pocne...
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #5 poslato: 20-02-2008, 12:02:38 »

Ha,ha koja glupost....Raspitajte se malo kod fotografa kakvi su to "duhovi" i zasto se pojavljuju,ne mogu da verujem da je neko pomislio da su to pravi duhovi.Sad mi je jasno zasto niko koga sam pitala iz Jagodine nije cuo za to
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #6 poslato: 05-04-2008, 17:37:48 »

Neko je rekao Duhovi....????   Gde,gde gde.....AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA wq80
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #7 poslato: 06-04-2008, 15:01:56 »

U Zavicajnom muzeju.Kako god,nije nemoguce.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #8 poslato: 07-04-2008, 01:31:21 »

Ma sta nije moguce  :aq18:

ako treba za  turiste i duhove ce nabavimo  :aq24: :aq24: :aq24:
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #9 poslato: 07-04-2008, 13:33:14 »

Kad u Teksasu imaju gradove duhova,sto mi ne bi smo imali i jedam muzej duhova?!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

jasna

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 17
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #10 poslato: 17-04-2008, 01:10:17 »

E ja sam jednom gledala pre 5 i 6 godina policijsku akciju kad se ukljucio alarm u muzeju nocu>kao na kraju ispalo nisu zakljucali vrata pa ih vetar otvorio.Ja imam 34 godine i stvarno znam da su se tu cesto desavale saobracajne nesrece.Nema veze sa Palmom i turizmom.Odavno se to prica.I za mesto ispod Budzinog brda tacno preko puta znaka gde pise Jagodina to mesto stari ljudi zovu "UBILCI" pitajte nekog dedu iz okoline.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #11 poslato: 17-04-2008, 21:10:30 »

E ja sam jednom gledala pre 5 i 6 godina policijsku akciju kad se ukljucio alarm u muzeju nocu>kao na kraju ispalo nisu zakljucali vrata pa ih vetar otvorio.Ja imam 34 godine i stvarno znam da su se tu cesto desavale saobracajne nesrece.Nema veze sa Palmom i turizmom.Odavno se to prica.I za mesto ispod Budzinog brda tacno preko puta znaka gde pise Jagodina to mesto stari ljudi zovu "UBILCI" pitajte nekog dedu iz okoline.
To je tacno.Ja sam cuo da je tu nekad bilo Tursko groblje i da je na jegovom mestu sada Sarina Medja.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

bebironac

  • Gost
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #12 poslato: 17-04-2008, 21:31:31 »

aaaaaaaaaaaaaaa  i sad ce se dici tuuuuurciiiii  da nas poturce  :aq21: :aq21: :aq21:

ma kakvi duhovi!!!!
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #13 poslato: 17-04-2008, 21:36:12 »

Na mestu gde se sada nalazi ona petlja kod "Ozona",nekad je bio samo put koji se odvajao prema fabrici kablova.I tu su stalno bile saobracajke.A onda je postavljen i znak sa crnom tackom na njemu.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

bebironac

  • Gost
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #14 poslato: 17-04-2008, 21:40:34 »

Pa bile su saobracajke zbog neprilagodjene brzine...nisu se mozda turci digli i pravili te saobracajke  :aq21:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #15 poslato: 17-04-2008, 21:41:02 »

ooooooooooooo  tuuuurcciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

jasna

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 17
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #16 poslato: 17-04-2008, 22:07:08 »

Ne taj ulaz u Jagodinu drugi ispod BUDZINOG BRDA gde se zida nova crkva tu o tome pricam.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #17 poslato: 17-04-2008, 22:07:58 »

ooooooooooooooo tuuuuuuuuuuuuurciiii !!!!!!!!!!
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #18 poslato: 17-04-2008, 22:32:34 »

nije bre bilo nikakvo tursko groblje nego su isekli zapis da bi napravili put,to je neko drvo,valjda ,nisam sigurna......
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MUZEJ DUHOVA
« Odgovor #19 poslato: 17-04-2008, 22:35:32 »

nego,sta ako Palma u ovoj uspesnoj domacinskoj godini, uspesno realizuje projekat isterivanja duhova iz zavicajnog muzeja
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 24 upita.