Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 256395 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #260 poslato: 19-07-2007, 17:32:42 »

Nece, klavir sviraju samo sitne ribe. Krupni lopovi ostaju na slobodi  :aq21:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #261 poslato: 19-07-2007, 17:33:42 »

Ono za 500e sam slucajno cula bas od svoje frizerke.  :aq01:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #262 poslato: 19-07-2007, 17:34:07 »


identicne strane prihoda i rashoda ne znace da nije bilo ulaganja i da nije bilo dobiti u toku godine, jedino sto dobit nije prenosena u narednu godinu (smanjuje se placanje poreza na dobit), a u isto vreme se i ulaze. to je bar jednostavna ekonomija

Uh..Nadam se da nije ovako jer neprijavljivanje prihoda vec njegovo "prenosenje" u drugu godinu je TESKA utaja poreza i ako je to tako,rukovodstvo zoo-a ima da svira klavir....

pa nije tako, jer su planirali i potrosili prihod, tj ulozili, sto je po ovdasnjim zakonima sasvim legalno, zato su na kraju godine imali balans 0, ali i prikazane stavke ulaganja. niko ne moze da ti zabrani da ti novac koji prihodujes ulozis u sirenje posla
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #263 poslato: 19-07-2007, 17:37:09 »

Ono za 500e sam slucajno cula bas od svoje frizerke.  :aq01:

Pa, kazem ti :D i ja sam se jednom zadesila kod frizerke, a jednom kod kozmeticarke kad su im dosla u radnje po dva Palmina orangutana za pare.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #264 poslato: 19-07-2007, 17:37:41 »

Ono za 500e sam slucajno cula bas od svoje frizerke.  :aq01:

pa da je intelektualac ne bi bila frizerka. ti kao da si mala i ne znas da se svasta cuje kod frizera, kozmeticara, tamo i vamo. mislis da ona ne preteruje? mozda joj poslali pismo sa ponudom da za 2000 dinara dobije 2 - 3 godisnje karte, a ona, frizerka, sa svim svojim intelektualnim sposobnostima prepoznala u tome svilen gajtan.

rekoh da znam mnoge koji nisu platili (i naravno nista im nije falilo), ali zato znam mnoge koji su prepoznali u dopisu kako ga ti nazivas "svileni gajtan" i platili bez obzira sto im usluga ne treba. to je vec njihov problem, tu ne mogu da pomognem (sugerisah ludima da nije obavezno, kao sto i pise, ali srbi su srbi, naucili na turke)
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #265 poslato: 19-07-2007, 17:40:41 »

Ono za 500e sam slucajno cula bas od svoje frizerke.  :aq01:

Pa, kazem ti :D i ja sam se jednom zadesila kod frizerke, a jednom kod kozmeticarke kad su im dosla u radnje po dva Palmina orangutana za pare.

a one jadne neveste, sve redovno placaju i doprinose i komunalne takse i sve zivo, rade sve legalno pa ne treba da im dodje nikakva inspekcija u konrolu? hoces da kazes dosli ljudi samo tako dobar dan, mi dosli da nam date pare i one jadne sta ce, zene su to, strah, odmah drese kesu?

razmisli malo, da je to sto ti pricas tacno, za tih 500 eura koji se ovde pominju, svako normalan bi momentalno zatvorio radnju i otvorio istu takvu u cupriji, paracinu, svilajncu, despotovcu, rekovcu..... i opet, imaju 500 eura da daju?
« Poslednja izmena: 19-07-2007, 17:43:24 od strane zs »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #266 poslato: 19-07-2007, 17:48:05 »


pa nije tako, jer su planirali i potrosili prihod, tj ulozili, sto je po ovdasnjim zakonima sasvim legalno, zato su na kraju godine imali balans 0, ali i prikazane stavke ulaganja. niko ne moze da ti zabrani da ti novac koji prihodujes ulozis u sirenje posla

U 2006 nisu prikazali visak koji su ulozili u posao.Mislim da se i ovde nalazi negde izvestaj sa prihodima.Pogledaj ga i videces da nema prijavljenog viska(jer ga nije ni bilo).A da ga je bilo a nije prijavljen-krivicno delo.
Jednostavno,svaki se suficit mora prikazati i ako ga planiras uloziti u nesto,oslobodjen si dela poreza za ta sredstva.Medjutim,oni suficit u 2006 nisu imali pa i nisu imali sta da ulazu.

Nece, klavir sviraju samo sitne ribe. Krupni lopovi ostaju na slobodi  :aq21:

Nisu oni krupna riba.Ako su tako radili,konsekvence ce snositi...Tu mislim na Dzimbu(malog Zotu),gospodina Antica i Snezu...Ali najpre na onog prvog.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #267 poslato: 19-07-2007, 17:49:37 »

Tek su trebali da daju, na znam dalje. A evo sta sam jos cula :aq01: da su i sve mesare obavezne neku kolicinu mesa da daju za zoo. Mozda je rekla kazala a mozda je bas to reketiranje sto prica opajdara
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #268 poslato: 19-07-2007, 17:51:24 »

Tek su trebali da daju, na znam dalje. A evo sta sam jos cula :aq01: da su i sve mesare obavezne neku kolicinu mesa da daju za zoo. Mozda je rekla kazala a mozda je bas to reketiranje sto prica opajdara

To jeste tacno.
Ali mogu da daju i pokvareno meso.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #269 poslato: 19-07-2007, 17:52:11 »


pa nije tako, jer su planirali i potrosili prihod, tj ulozili, sto je po ovdasnjim zakonima sasvim legalno, zato su na kraju godine imali balans 0, ali i prikazane stavke ulaganja. niko ne moze da ti zabrani da ti novac koji prihodujes ulozis u sirenje posla

U 2006 nisu prikazali visak koji su ulozili u posao.Mislim da se i ovde nalazi negde izvestaj sa prihodima.Pogledaj ga i videces da nema prijavljenog viska(jer ga nije ni bilo).A da ga je bilo a nije prijavljen-krivicno delo.
Jednostavno,svaki se suficit mora prikazati i ako ga planiras uloziti u nesto,oslobodjen si dela poreza za ta sredstva.Medjutim,oni suficit u 2006 nisu imali pa i nisu imali sta da ulazu.

Nece, klavir sviraju samo sitne ribe. Krupni lopovi ostaju na slobodi  :aq21:

Nisu oni krupna riba.Ako su tako radili,konsekvence ce snositi...Tu mislim na Dzimbu(malog Zotu),gospodina Antica i Snezu...Ali najpre na onog prvog.

cek, cek, ako ulozis sredstva, lepo si to primetio oslobodjen si poreza. naranvo da nisu prikazali dobit jer su je ulozili. znaci prodaju usluge, za to dobijaju novac, novac trose na redovno odrzavanje i vide visak, kada se sakupi nesto novca, to uloze u posao i tako dalje. to je sasvim normalna stvar. na kraju godine, ozbzirom da su gradili nemaju dobit. bas bi bilo cudno da su pored onolike izgradnje jos imali i dobit
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #270 poslato: 19-07-2007, 17:53:56 »

Tek su trebali da daju, na znam dalje. A evo sta sam jos cula :aq01: da su i sve mesare obavezne neku kolicinu mesa da daju za zoo. Mozda je rekla kazala a mozda je bas to reketiranje sto prica opajdara

jeste rekla kazala. znam nekoliko mesnih industrija koje ne daju nista. opet, znam i one koji daju. tu opet ima dve kategorije, oni koji hoce da daju sami i oni koji su se uhvatili u kolo pa moraju da odradjuju
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #271 poslato: 19-07-2007, 18:17:27 »

cek, cek, ako ulozis sredstva, lepo si to primetio oslobodjen si poreza. naranvo da nisu prikazali dobit jer su je ulozili. znaci prodaju usluge, za to dobijaju novac, novac trose na redovno odrzavanje i vide visak, kada se sakupi nesto novca, to uloze u posao i tako dalje. to je sasvim normalna stvar. na kraju godine, ozbzirom da su gradili nemaju dobit. bas bi bilo cudno da su pored onolike izgradnje jos imali i dobit

Dobit mora biti prijavljena.Sva dobit.Kao i sto mora biti prijavljeno u sta si ulozio tu dobit i koji si deo te dobiti ulozio.
Ne mozes da ulazes neku dobit a da ona nije prvo prijavljena.
Tamo nema prijavljene dobiti(mada se ne trebate slepo drzati onog izvestaja.Nisu bas stvari onakve)odnosno prijavljenog suficita.Dakle on MORA biti prvo PRIJAVLJEN odnosno provucen kroz knjige a onda tek ulozen.Ne moze to u hodu da se radi.Odnosno moze ali to onda podleze K.Z.R.S. jer je to KLASICNA UTAJA POREZA(to o cemu ti pricas) bez obzira na to da li su te pare uzeli oni ili su ih ulozili u zoo-vrt(mora prvo da se prijavi).
I nisu oslobodjeni poreza nego dobijaju neke poreske olaksice.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #272 poslato: 19-07-2007, 18:46:48 »

cek, cek, ako ulozis sredstva, lepo si to primetio oslobodjen si poreza. naranvo da nisu prikazali dobit jer su je ulozili. znaci prodaju usluge, za to dobijaju novac, novac trose na redovno odrzavanje i vide visak, kada se sakupi nesto novca, to uloze u posao i tako dalje. to je sasvim normalna stvar. na kraju godine, ozbzirom da su gradili nemaju dobit. bas bi bilo cudno da su pored onolike izgradnje jos imali i dobit

Dobit mora biti prijavljena.Sva dobit.Kao i sto mora biti prijavljeno u sta si ulozio tu dobit i koji si deo te dobiti ulozio.
Ne mozes da ulazes neku dobit a da ona nije prvo prijavljena.
Tamo nema prijavljene dobiti(mada se ne trebate slepo drzati onog izvestaja.Nisu bas stvari onakve)odnosno prijavljenog suficita.Dakle on MORA biti prvo PRIJAVLJEN odnosno provucen kroz knjige a onda tek ulozen.Ne moze to u hodu da se radi.Odnosno moze ali to onda podleze K.Z.R.S. jer je to KLASICNA UTAJA POREZA(to o cemu ti pricas) bez obzira na to da li su te pare uzeli oni ili su ih ulozili u zoo-vrt(mora prvo da se prijavi).
I nisu oslobodjeni poreza nego dobijaju neke poreske olaksice.

dobit se odredjuje na kraju godine po zakonima koji vladaju u srbiji. ako je novac od propizvodnje ulozen u poseo ili za nabavku osnovnih sredstava ili za sta vec (samo da je proknjizen kao potrosnja) u toku godine na kraju godine nema dobiti. to ne znaci da firma nije poslovala u plusu vec da su trosili novac za sirenje proizvidnje.

no sto pa da ti 10 puta ponavljam, obidji nekoliko knjigovodja i pitaj ih da li mozes da ulazes suficit u toku godine i kako se onda prikazuje dobit, pa tek onda pricaj

naravno te potreske olaksice o kojima pricas se upravo odnose na to da ne placas porez na dobit ukoliko si novac potrosio za proizvodnju, izgradnju objekata i sl
« Poslednja izmena: 19-07-2007, 18:50:27 od strane zs »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #273 poslato: 19-07-2007, 19:29:09 »

dobit se odredjuje na kraju godine po zakonima koji vladaju u srbiji. ako je novac od propizvodnje ulozen u poseo ili za nabavku osnovnih sredstava ili za sta vec (samo da je proknjizen kao potrosnja) u toku godine na kraju godine nema dobiti. to ne znaci da firma nije poslovala u plusu vec da su trosili novac za sirenje proizvidnje.

no sto pa da ti 10 puta ponavljam, obidji nekoliko knjigovodja i pitaj ih da li mozes da ulazes suficit u toku godine i kako se onda prikazuje dobit, pa tek onda pricaj

naravno te potreske olaksice o kojima pricas se upravo odnose na to da ne placas porez na dobit ukoliko si novac potrosio za proizvodnju, izgradnju objekata i sl

Ne razumes sta ja pricam.
Suficit se i odredjuje na kraju godine.Ne moze da se odredjuje u toku godine niti moze da se u toku godine racuna na njega u smislu nekog ulaganja.To je jasno kao dan.
Sve sto preduzece zaradi u toku godine a ode na stavke kao sto su doprinosi,plate,razni klizajuci troskovi,nije suficit niti dobit niti ulaganja...
Znaci ta zarada nije "dobit"."Dobit" je ono sto ostane nakon ispunjavanja obaveze isplate obaveznih troskova.
Ovo nije ni "ulaganje" nego isplata obaveznih troskova.U onom izvestaju nema stavke "ulaganje".Nista oni ne ulazu nego samo izvrsavaju obaveze.Mozda su oni to nazivali "ulaganjem" ali to nije ulaganje.
Na kraju godine preduzece objavljuje da li radi pozitivno ili negativno(ili na nuli) i to oznacava deficitarnu ili suficitarnu godinu.E sad,u slucaju suficitarne godine,preduzece MORA da prijavi velicinu tog suficita(ne moze da ulozi u nesto taj visak a da ga ne prijavi) jer u protivnom podleze zakonu.Ja svo vreme i pricam o eventualnom suficitu na kraju godine a ne u toku godine.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #274 poslato: 19-07-2007, 19:39:16 »

dobit se odredjuje na kraju godine po zakonima koji vladaju u srbiji. ako je novac od propizvodnje ulozen u poseo ili za nabavku osnovnih sredstava ili za sta vec (samo da je proknjizen kao potrosnja) u toku godine na kraju godine nema dobiti. to ne znaci da firma nije poslovala u plusu vec da su trosili novac za sirenje proizvidnje.

no sto pa da ti 10 puta ponavljam, obidji nekoliko knjigovodja i pitaj ih da li mozes da ulazes suficit u toku godine i kako se onda prikazuje dobit, pa tek onda pricaj

naravno te potreske olaksice o kojima pricas se upravo odnose na to da ne placas porez na dobit ukoliko si novac potrosio za proizvodnju, izgradnju objekata i sl

Ne razumes sta ja pricam.
Suficit se i odredjuje na kraju godine.Ne moze da se odredjuje u toku godine niti moze da se u toku godine racuna na njega u smislu nekog ulaganja.To je jasno kao dan.
Sve sto preduzece zaradi u toku godine a ode na stavke kao sto su doprinosi,plate,razni klizajuci troskovi,nije suficit niti dobit niti ulaganja...
Znaci ta zarada nije "dobit"."Dobit" je ono sto ostane nakon ispunjavanja obaveze isplate obaveznih troskova.
Ovo nije ni "ulaganje" nego isplata obaveznih troskova.U onom izvestaju nema stavke "ulaganje".Nista oni ne ulazu nego samo izvrsavaju obaveze.Mozda su oni to nazivali "ulaganjem" ali to nije ulaganje.
Na kraju godine preduzece objavljuje da li radi pozitivno ili negativno(ili na nuli) i to oznacava deficitarnu ili suficitarnu godinu.E sad,u slucaju suficitarne godine,preduzece MORA da prijavi velicinu tog suficita(ne moze da ulozi u nesto taj visak a da ga ne prijavi) jer u protivnom podleze zakonu.Ja svo vreme i pricam o eventualnom suficitu na kraju godine a ne u toku godine.

ti ocigledno ne razumes.
ako firma placa tekuce troskove iz poslovanja i vidi da joj iz meseca u mesec ostaju sredstva na racunu, vecina firmi u srbiji taj novac ULOZI u nesto, ili u proizvodnju ili u nabavku osnovnih sredstava. nece ih cuvati da bi na kraju godine pokazala dobit. ta sredstva koja se ulazu, ona definitivno jesu dobit, jer je u krajnjem slucaju kupljeno ili napravljeno nesto od njih mimo srestava koja sluze za pokrivanje redovnih obaveza. naravno ta sredstva, ulozena u toku godine ne mogu se na kraju godine iskazati kao dobit jer su vec ulozena, a racun je na nuli
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #275 poslato: 19-07-2007, 20:01:45 »

Pazi,pricamo o zoo-vrtu.
Dobit je izvor sredstava za rast preduzeca.Sto preduzece vise raste,odnosno sto vise ulaze svoje dobiti u rast,javlja se mogucnost dugorocnije strategije za dobijanje vecih dobiti u buducnosti.
Tako da nije ulaganje ono sto se trosi na  nabavku osnovnih sredstava(kako si ti rekao).To su osnovni troskovi.
Ulaganje bi bilo prosirivanje zoo-vrta,novi kavezi,nove zivotinje,novi veterinari itd....Ali naravno da ovo u slucaju zoo-vrta ne bi donelo veci profit jer bi povecalo troskove.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #276 poslato: 19-07-2007, 20:17:34 »

Pazi,pricamo o zoo-vrtu.
Dobit je izvor sredstava za rast preduzeca.Sto preduzece vise raste,odnosno sto vise ulaze svoje dobiti u rast,javlja se mogucnost dugorocnije strategije za dobijanje vecih dobiti u buducnosti.
Tako da nije ulaganje ono sto se trosi na  nabavku osnovnih sredstava(kako si ti rekao).To su osnovni troskovi.
Ulaganje bi bilo prosirivanje zoo-vrta,novi kavezi,nove zivotinje,novi veterinari itd....Ali naravno da ovo u slucaju zoo-vrta ne bi donelo veci profit jer bi povecalo troskove.


pazi, nisam navodio u sta su ulagali, a ulagali su prosle godine u klub "tigar" i jos neke stvari oko kaveza, grejanja i sl. e, sada realno gledano za ocekivati je da klub moze da poveca dobit
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #277 poslato: 20-07-2007, 01:26:38 »

pazi, nisam navodio u sta su ulagali, a ulagali su prosle godine u klub "tigar" i jos neke stvari oko kaveza, grejanja i sl. e, sada realno gledano za ocekivati je da klub moze da poveca dobit

Ako taj klub nije uradjen odmah vec u toku rada zoo-vrta,onda to jeste ulaganje.A da li su to ulozili iz svoje dobiti,to je drugo pitanje.Ali i to mora biti proknjizeno i svrstano u "prihod" i "rashod".
Evo sada ako se vratimo na izvestaj o poslovanju:

  Prihodi (za 2006):
1. Rodjendanski paket 1.800.000
2. lanc paket 760.000
3. Paket sa ruckom 800.000
4. Ulaznice 14.000.000
5. Sladoled 2.000.000
6. Prateci paketi 286.4000

Rashodi (2006):
1. Nabavna vrednost rob 3.656.028
2. Hrana za zivotinje 2.800.000
3. Troskovi rezijskog materijala 4.100.000
4. Troskovi zarada 6.329.572
5. Troskovi doprinosa 1.503.600
6. Komunalne usluge 1.000.000
7. Transportni troskovi 257.200

jasno se vidi da su svojim prihodima pokrili samo osnovne potrebe zoo-vrta.Jer da nije tako,javio bi se visak.
Znaci zaradili su 19.646.400 i potrosili su iste pare na navedene stavke.Jer  nakon isplacivanja ovih stavki i nije ostalo para za ulaganje.Ovo su sve mesecni rashodi(sem rezijskog materijala) a ni ovo se ne isplacuje na kraju godine.Ovo je samo zbir sestomesecnih rashoda i da je bilo viska na kraju godine bi se pojavio.
Ti sad opet mozes da kazes “da.ali oni su imali zaradu u toku godine koju su odmah ulozili a nisu je stekali za kraj godine”.Da,ali je ovo finansijski izvestaj za 6 meseci i oni su ovde naveli celokupnu zaradu i bez obzira da li su je utrosili u toku godine opet bi se pojavio visak(tzv “racunovodstveni profit”).Ne visak gotovog novca vec visak koji se utrosio u ulaganje u nesto sto nije predvidjeno ovim spiskom.

Znaci u ovom slucaju,rashodi su mogli da budu npr. 19.000.000 dinara a ostatak od 646.400 su ulozili(hipoteticki ovo pricam) u taj klub a to nije upisano u rashode.
Sta se desilo?
Novac je ulozen u zoo-vrt(klub TIGAR) ali nije proknjizen kao rashod i na kraju godine se javlja visak od 646.400 dinara.Visak realno ne postoji jer je ulozen ali u “racunovodstvenom profitu” stoji suficit od 646.400 dinara.

Posto po ovim podacima nema “racunovodstvenog profita” nije bilo ni ulaganja.Bar ne od dobiti od zoo-vrta.Ako su ulozili u taj klub i grejanje,to je ulozeno od novca koji je u zoo-vrt “usao” sa strane a  nije ulozen novac od dobiti jer je nije ni bilo.

Razumes?
Evo jos plasticnije(cifre su aproksimativne jer nije sustina u njima):
Za npr. juli mesec zoo-vrt je zaradio 1.000.000 dinara.Dakle to se sada proknjizi i to stoji u knjigama.
Na plate,doprinose,hranu,transport…se potrosi 800.000 dinara(ovi rashodi se proknjize i ostaju u mesecnom izvestaju) i dobri su 200.000.Znaci pojavio se suficit od 200.000 dinara.
E sad,oni mogu to odmah da uloze u klub TIGAR ali ako ne proknjize to ulaganje ta cifra od 200.000 dinara ce se protezati do kraja godine i kada se uradi godisnji presek,pojavice se kao visak.To je “racunovodstveni profit” i placa se porez.
E dalje,postoje dve mogucnosti:
1)Da se TIGAR napravio od dobiti zoo-vrta a to bi znacilo da nisu prijavili svu zaradu(za to postoje zakonske konsekvence)vec da su prijavili samo 800.000 koje su proknjizene kao rashod a da su onih 200.000 ili stavili u dzep ili ulozili u klub(u oba slucaja podlezu odgovornosti).
2)I druga mogucnost je da se Tigar nije napravio od dobiti nego da je zoo-vrt dotiran sa strane(donacije,iz budzeta opstine(sto bi moralo opet u opstinskom budzetu biti proknjizeno) ili nesto trece…)

Ovo pricam uzimajuci u obzir da je upisano sve sto je zaradjeno i da je sve potroseno na ono sto u izvestaju pise.Ako nije tako onda je vec to posao sa finansijsku inspekciju a ne za mene i podleze zakonu.

Znaci nema tu ni govora o dobiti koju ti pominjes i koju su oni ulagali u razvoj zoo-vrta.
Ili ima dobiti ali ona nije proknjizena vec ulozena bez propustanja kroz knjige i prijavljivanja.
Izaberite scenario koji vam se vise dopada.Za njih bi bilo bolje da je u pitanju prva varijanta(gledano sa zakonske strane).

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #278 poslato: 20-07-2007, 06:14:16 »

a bre raspitaj se kod knjigovodje kako se proknjizava is ta se desava ako u toku godine sredstva ulozis u izgradnju objekata ili nabavku osnovnik sredstava ili tekuce odrzavanje.
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #279 poslato: 20-07-2007, 11:28:58 »

. naranvo da nisu prikazali dobit jer su je ulozili.

Ovo ne moze.Ti moras kao preduzece da prikazes SVU dobit ali ne moras da prikzes SVE rashode.Ti dobit mozes da uzmes kao zaradu i da je potrosis ili da je ulozis u posao ili da je stedis.Uopste nije bitno sta sa njom radis trenutno.Ali ce ona uvek postojati kao visak.I ukoliko ne prijavis da si tu dobit ulozio u posao(a jesi ulozio)ti za to svejedno placas porez  na zaradu a ne na ulozena sredstva jer tu dobit nisi ni prijavio kao ulozena sredstva.

Jednostavno,SVI PRIHODI MORAJU DA SE PRIJAVE BEZ OBZIRA DA LI IH KASNIJE ULAZES U POSAO ILI RACUNAS KAO ZARADU JER SE NA NJEGA PLACA POREZ.

I ovo su prenapumpani prihodi(pogotovo za komunalije).Samo STANDARDU duguju preko 2.500.000 dinara a prema nekim podacima i celih 5.000.000 duga tako da je smesna pomisao da imaju zaradu koju ulazu jer imaju toliki dug.
« Poslednja izmena: 20-07-2007, 11:45:47 od strane Salvador »
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 25 upita.