Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: hocete se vracati u srbiju?  (Pročitano 53803 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #120 poslato: 01-07-2009, 11:42:18 »

Razmisli sama.Onaj olandjanin prima platu,a nasi ne znaju ni dali ce da prime.

razmislja li taj tamo da li si ti primio platu kad odes kod njega pa se ne istresas na njega!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #121 poslato: 01-07-2009, 11:45:23 »

Pa mislim da decu treba skolovati dole jer ce za par godina dole fukcionisati trziste i bice posla pa je zato dobro da zavrse dole skole,fakultete.Bice im lakse i lepse,i zivece bez tih diskriminacija.

nameravali smo da se vratimo pre 10 godina kada sin podje u skolu,jer smo znali da ako podje ovde nema povratka vise u dogledno vreme.
nadali se da e nesto da se promenilo nego je iz godine u godinu sve gore....nije se ista promenilo i evo nas ovde.
a nemamo talenta ni karaktera da lazemo i varamo da bismo mogli da odrzimo standard zivota koji imamo ovde.

I ja se tome nadam, ali mislim da si preveliki optimista...
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #122 poslato: 01-07-2009, 11:52:16 »

Nije to nista novo Luna,to se desava stalno upravo nasoj deci,zato sam i rekao da onaj ko dolazi ne vododi decu jer ce proziveti horor,evo jos jednom napisah.Sa mnogo problema smo svi mi u inostranstvu suoceni i zato je dobro pitati se dali se vratiti nazad.
ne slazemse sa tobom,jer sam se ja kao 10 godisnji  klinac vratila sa svojim roditeljima iz Nemacke,za Srbiju,de sam bila ne diskriminisana,vec prebijana na ulici  od  dece,zato sto sam Hitler,kaznjavana u  osnovnoj skoli  ka  god sam otisla u crkvu ,dobijala jedan ,neverovatno je to ,iz maternjeg jezika ,klinci su znali samo da psuju i pljuju po meni ...,o ismejavanju i daljim maltretiranjima odraslih necu ni da pricam,moja deca takvo nesto nisu doziveli ovde,to sto sam ja dozivela kad sam se vratila nazad,,
Da ima spravo desava se stalno nasoj deci ,ali kako objasniti  da srpcici  tuku srpcice...?Horor ,je jedino u cemu se slazem sa tobom
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #123 poslato: 01-07-2009, 12:21:10 »

na stranu to da nasa deca idu u krevet kad deca njihovog uzrasta tek izlaze....moj se sin tesko druzi sa nasom decom tamo jer biva ismejan zbog akcenta,gramatickih gesaka...a ta deca neznaju da ce on kroz par nedelja kotakta odlicno govoriti srpski a jezici kojima se on sluzi ce njima uvek biti strani!
smeju mu se cak i jer nezna da psuje!
nadimak "Svaba" je nesto najbezazlenije.
zato potpuno razumem sonju!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #124 poslato: 01-07-2009, 12:27:44 »

da,  nazalost,ni na nebu ni na zemlji
Sačuvana

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #125 poslato: 01-07-2009, 18:23:17 »

Sta sad da kazem,neke stvari se ne mogu lako resiti.Otici dole,ali da bude super.To je san valjda svakog u inostranstvu.Da ima sve sto ima sada,jos da je u svojoj zemlji.A rizik je otici dole zbog raznih razloga.Isto je rizik ici negde drugde.Ja mislim da se ljudi u inostranstvu plase da ce da propadnu dole i zato ostaju iako je tesko.Bar se ima love i ta neka sigurnost.Navikli smo na to.Radi se,spihicki stres,malo vremena ali zato lova i miran si.I onda odes dole i igraju se ping pong loptice,piju kafu ceo dan.
Recimo kad sam ja vadio licnu kartu pokvario im se kompjuter:DAli ne ljutim se na nikoga,kad nemaju.Jes smesno za nas koji tamo odemo,ali oni ne zive u holandiji nego u srbiji gde niko ne namerava da popravi taj komp odma,da donese drugi,ili nesto sicno,bar neka intervencija.Nego kaze pre da dodjes sutra,a ne kaze ti da je sutra subota i da se ne radi.Ali to je bilo tako,sad je slika vec drugacija i trude se da poprave to.
U svajcarskoj se isto desava da ne znaju gde im je papir.Isto ima lenstina iako imaju taj strogi red.Jos nadju vremena da ogovaraju druge.E tako isto i nasi dole vole da ogovaraju.Sve to treba covek imati u vidu.
Recimo,za strance u inostranstvu treba brdo papira da bi se nesto obavilo sto recimo svajcarci lakse zavrsavaju.Kontrola nevidjena.Poverenje je dobro ali je kontrola jos bolja.Kao zaposlis se(radnicka klasa koja je minimum placena),ali ti sve uzmu racuni,porez i to sve kad saberem isto zivim kao i oni u srbiji.Mislim da se u srbiji samo treba snaci.A mislim da mi koji smo ovde mozemo da planiramo odlazak.Da ne padnemo dole.
A neki se razmisljaju da se vrate pa nikako.Vecinom je razlog da kreda pojede sve.E,to je zivot u ovim drzavama koje pucaju od standarda.Razlog uvek bude isti.I tako prodje 10,20,godina i covek se onda stvarno zapita sta uopste radi ovde.
Radio sam u jednoj firmi,koja prodaje lampe i vodeca je u svici.A znate li ko im sklaplje lampe?Pa sklapljaju invalidi,paraplegicari,ljudi sa teskim poremecajima.Oni takve vole jer rade i ne prave se pametni,a lova im nije bitna.A sefovi ih obilaze i lade muda u kabrioletima.Slika i prilika razradjenog sistema.I onda zaposle nekog magarca,po mogucstvu stranca da tegli tu robu.Ili je neko mislio da sedi za kompom u birou?Mozda ce necije dete uspeti?Tesko je to.
Oni se plase inace da otvoreno pricaju o tim stvarima,pogotovo sa strancima.Zato i nerado zaposljavaju strance na bolja mesta.Jasno se vidinjihova politika i nema sanse da se ja tu nesto pitam,ne zanima ih misljenje.Pa ko sam ja onda?Cuti i radi i odplacuj kredu.Pa koliko njih tako zivi,a sefovi vole takve jer znaju da moraju da rade.Zato rade po 10,12 sati bez da im je to placeno.O da,o da.slika i prilika.A ajde buni se pa ces dobiti odkaz,a docice na tvoje mesto neki drugi pacenik.Sistem boli glava.
Nas su ionako odpisali,niti nam diplome priznaju.Zamislite kako tretiraju recimo nemacke diplome?Pa bio sam sa nemicom i htela je da se zaposli u svici.Ma kakvi,odgovori su 0815,imacemo vas u vidu.
Ne znam,meni se sve ovo vec odavno smucilo,a smucice mi se i dole mada sam bar medju svojima kakvi su da su.Cekacu tri godine za licnu ako treba samo da ne gledam ove napumpane face puni sebe na racun ostalih.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #126 poslato: 01-07-2009, 23:42:34 »

vidi se jos od prvog posta da si jako ogorcen.
ali mislim,izvini ne zelim da budem indiskretna,da nezadovoljstvo ne lezi samo u Svajcarcima.
da se splelo i skupilo puno toga a da je Svajcarsaka ispala krivac. izvini ako se varam,ali takav je moj utisak.

ja sam svoju diplomu prevela bez problema,osim sto su proveravali  skoli ,u Srbiji!

ne zelim da se ponavljam ali ne mogu nikad reci da mi je tesko! nije ni bilo,osim psihickih trenutaka.
ovde se osecam sigurno u svakom pogledu i ne mogu da zamislim da jednom odem za svagda!
 i ja sam stranac,i ovde isto kukaju na Nemacku da im nije dobro...ali po meni  problem ne lezi samo u nasim zemljama domacinima,imamo tu i mi udela,moras priznati.
kako ce neko traziti lak posao ako nema skolu,bar za ovde znam da je tako.

ako se vratim,jel to resenje da trosim ustedjeno da bih zivela? po meni nije.
drugo,koliko samo treba za lecenje kuci,ako i mogu dobiti adekvatno lecenje?
o ostalom da ne pricam.....
ako ti je familija tamo,onda razumem da je tesko i da si usamljen,ali ko je tu kriv?
meni su deca ovde,jedino sto mi najvise fali je ocev grob.
i normalno da zelim da budem duze kuci,bar na leto, da volim moj grad,ali ne mogu da kazem da mi je tesko,i dok sam radila i sada kad ne radim.

firme koje zaposljavaju osobe ometene u mentalnom ili fizickom razvoju to rade prvenstveno iz socijalnih razloga da bi se ti ljudi integrisali u svakodnevnicu i osetili korisnim.
prosle nedelje  su mi u takvom servisu zamenili gume na biciklu...peru aute...oni koji su fizicki ometeni su za PC-om. radili su esto i za moju firmu.

zelim ti da nadjes sebe bilo gde a si i da onda pises veselije postove :aq28:





Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #127 poslato: 28-08-2009, 08:36:04 »

@traveler:

mozda bi kao prvo trebao da se pitas sta ti vidis u sebi i ko si ti u toj drzavi.
dali tamo zivis? ili si samo klasican gastarbajter?

iskreno nemam nameru da te uvredim, ali po tvojoj prici imam utisak da si ono drugo...
i dok budes bio takav, nikada ti se situacije nece ni promeniti.
zato mislim da nije na mestu da ogorcavas sistem jedne drzave koja vec vekovima idealno funkcionise, i to SA i BEZ gastarbajtera
 :xq008:

ali kao sto ti je i Luna vec pozelela, i ja ti takodjer zelim srecu i uspeh
u bilo kojoj drzavi
 :aq28:
Sačuvana

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #128 poslato: 28-08-2009, 21:12:09 »

Nije mi jasno ko to zivi,a ko je gastarbeiter.Svi smo mi gastarbeiteri koji zive.Ako moj deda dodje ovde i ako se i rodim ovde svajcarci ce reci da sam gastarbeiter.A ne,izvinjavam se,reci ce:treca generacija:D zivi se,ili padne ljubomorka zato sto imam kucu u sred svajcarskog sela a oni ne.Ali zivi se.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #129 poslato: 30-08-2009, 01:24:59 »

Nije mi jasno ko to zivi,a ko je gastarbeiter.Svi smo mi gastarbeiteri koji zive.

mozda ti ovo mode lezti odgovor:

meni je u srbiji srce,a ovde se osecam kuci!
stigla sam pre 3 sata iz Srbije i zao mi je mojih par suncanih kvadrata i prijatelja,ali kad sam usla u ovaj  grad osetrila sam se ko "svoja na svome" ,sigurna...!
znaci,ja ovde ZIVIM,a ne cekam samo da prodju godine i vratim se u srbiju (ako imam srece),bez da ucestrvujem i prihvatim zivot i tokove ove zemlje.
« Poslednja izmena: 30-08-2009, 01:29:26 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #130 poslato: 30-08-2009, 19:11:15 »

To je to Luna!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #131 poslato: 30-08-2009, 19:46:15 »

Da li cujete aplauz ...Luna? Dak?Luncice  de si bre sve  ovo  vreme
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #132 poslato: 30-08-2009, 20:02:13 »

mislim da je to TO,da trebamo da prihvatimo zivot ovde,a ne da prolazimo kraj njega.
jer teko mora!!!

@Sonjice evo me,vec skoro 21h ovde,pala sam u tesku krizu,ne zelim ni kroz prozor da pogledam,da prihvatim stvarnost.
kriziracu jos nocas a sutra u nove pobede! sta je tu je.
kako si ti?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #133 poslato: 30-08-2009, 20:09:05 »

 od sutra radim ...krecila farbala  sredjivala bastu ...to je bio moj  godisnji ...zaposljena  oko farme  na facebook..nisam bila skoro tri ndelje ovde...ljudi se zale na dedu  i na jos par ...evo  sad je ovo  prvi put da am ovde posle toliko  dugo ...si videla nekog od drustva ??sa foruma???
Sačuvana

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #134 poslato: 31-08-2009, 05:02:34 »

Nije mi jasno ko to zivi,a ko je gastarbeiter.Svi smo mi gastarbeiteri koji zive.

mozda ti ovo mode lezti odgovor:

meni je u srbiji srce,a ovde se osecam kuci!
stigla sam pre 3 sata iz Srbije i zao mi je mojih par suncanih kvadrata i prijatelja,ali kad sam usla u ovaj  grad osetrila sam se ko "svoja na svome" ,sigurna...!
znaci,ja ovde ZIVIM,a ne cekam samo da prodju godine i vratim se u srbiju (ako imam srece),bez da ucestrvujem i prihvatim zivot i tokove ove zemlje.

Zivis tamo gde je srce valjda.Ja se osecam u srbiji kao "svoj na svome" a zivim svakog momenta gde god bio.:D

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #135 poslato: 31-08-2009, 06:59:09 »

ja pravim razliku izmedju ZIVOTA i vegetiranja.
volim naravno Srbiju,ali ne mogu sebi dozvoliti da 11 meseci u godini izgubim cekajci samo onaj jedan mesec odmora  u njoj.
za to mi je ovaj nas zivot prekratak ,
i zato prihvatam ovaj zivot ovde kao deo sebe i osecam se i ovde kuci.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #136 poslato: 02-09-2009, 10:25:34 »

ja pravim razliku izmedju ZIVOTA i vegetiranja.
volim naravno Srbiju,ali ne mogu sebi dozvoliti da 11 meseci u godini izgubim cekajci samo onaj jedan mesec odmora  u njoj.
za to mi je ovaj nas zivot prekratak ,
i zato prihvatam ovaj zivot ovde kao deo sebe i osecam se i ovde kuci.

postujem
 :aq04:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 24 upita.