Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Rusi se, pravi se u planu je  (Pročitano 45311 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

svajcarac

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
Rusi se, pravi se u planu je
« poslato: 26-11-2008, 15:05:52 »

Jagodina postala veliko gradiliste.Stari objekti se ruse malo njih renovira,prave se objekti za koje ne znamo pravu namenu (osim stambenih).
Lokala i poslovnih prostora sve vise.Nagadjamo u svakoj temi gde se sta pravi i sta ce gde biti.
Ajmo`ovde o tim planovima i jesu li za to mesto.
Jesam za gradnju ali plansku i po zakonu.
Pocecu sa par objekta koje smo vec pomenuli.
Restoran na vrh brda. Idealno mesto, :xq011: po meni potrebno,pristup autima los zbog uzanog puta... :xq010:
Puno privatnih kuca do juce stanbenih objekata pretvoreno "preko noci"u poslovne.(postoji li dozvola za tako nesto)? :aq11:
Juhor,zastitni znak Jagodine se prodaje po ko zna koji put a ne resava se  problem vlasnistva... :aq12:
Ideja sa mumijom je interesantna i treba joj naci mesta negde u "cosku muzeja" jer moze privuc dosta posetilaca. :aq07:
Vodoskok kod brane na Belici ?? :aq09: Da imamo malo vise vodene povrsine i da je na ravnom (jezero i sl) ok. Ovako u koritu reke postavljat 10-15m spricaljku ....Rasterace ono malo pecarosa onde.
Puno pitanja pa da cujem komentare za ove i ako imate slicne objekte. :aq17:
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
Одг: Rusi se, pravi se u planu je
« Odgovor #1 poslato: 26-11-2008, 19:28:22 »

Gradnja zgrada je uzasna,nigde parkinga,nigde travnjaka,gledas sa terase u prozor komsijske kuce jer investitor nije hteo da uzme i njegovu
.U naseljima gde su bile sve kuce sada su nikle neke zgrade,zabezeknem se kada prodjem ulicama gde dugo nisam prolazila,urbanisticki haos
Jel primetio neko osim mene da na svim zgradama oko stadiona stoji jedno ime kao investitor?
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #2 poslato: 26-11-2008, 20:00:29 »

neznam na koje zgrade mislis za jednu znam ko je investitor i nema veze sa drugim zgradama!!
a to je cist bezobrazluk sto si sada rekla da iz zgrade gledas kucu komsije jer investitor nije hteo da uzme ne draga moja vec covek nije hteo da proda poiznajem par investitora koji su malte ne na kraju i zenu nudili samo da covek proda svoju cakmaru koja je u fazi raspadanja ali posto gospodin nece iz svoje cakmare u luksuza stan onda mu lepo nakacis terasu iznad krova pa ce neko kao neko ko tu zivi da mu sutra dan baca flase u dvoriste i trese pepeljare!!
imas pravi primer u stanoja glavasa gde covek zivi u buvcu sa najlonima na prozore ali nije hteo ono da da ni za dva stana i sad ko je kriv za urbanisticki haos u svakoj normalnoj drzavi bi dosla gradjevinska i rekla mu dal ce da se mrdas odatle ili cemo mi da te mrdamo dobio bi para koliko po trzisnoj ceni vredi onaj buvac i sutra bi izleteo odatle miliom ili silom!!!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #3 poslato: 26-11-2008, 20:30:18 »

Ja zivim u zgradi u Stanoja Glavasa i dobro znam o cemu pricam
Sačuvana

svajcarac

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #4 poslato: 26-11-2008, 21:57:10 »

E super al se nadjoste.... :aq09:
evo prvog primera u Stanoja Glavasa.
Kako moze investitor da gradi  a i ko sme da primi objekat koji kako kazes komsiji "NAKACIS TERASU IZNAD KROVA"samo zato sto ovaj nije hteo da proda svoj plac.
Mozda coveku tu "fino" a i njegovo je pravo kao i svima nama da zivimo gde hocemo i gde nam je fino. :xq008:
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #5 poslato: 26-11-2008, 22:11:24 »

Upravo tako,a nije to jedina terasa koja visi nad glavom u okolini.Tu kod Zvrka se prodavala jedna kuca,nismo je kupili jer zgrada gleda u prozore i dvoriste,mogli bi zajedno da pijemo kafu,ja u mojoj kuci , oni u njihovom stanu koliko je to blizu
A doticna kuca ima gomilu vlasnika i investitor nije hteo da se dogovara sa svima,verovali ili ne  kuca ima dva ulaza
Sačuvana

Louis

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #6 poslato: 26-11-2008, 22:13:32 »

Koliko ja znam, po propisima zgrada sme da se gradi samo uz obavezu ostavljanja dovoljno prostora da vatrogasno vozilo moze da pridje do svakog njenog dela!
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #7 poslato: 26-11-2008, 23:09:04 »

Upravo tako,a nije to jedina terasa koja visi nad glavom u okolini.Tu kod Zvrka se prodavala jedna kuca,nismo je kupili jer zgrada gleda u prozore i dvoriste,mogli bi zajedno da pijemo kafu,ja u mojoj kuci , oni u njihovom stanu koliko je to blizu
A doticna kuca ima gomilu vlasnika i investitor nije hteo da se dogovara sa svima,verovali ili ne  kuca ima dva ulaza

Ajde molim te mi kazi o kojoj ce kuci tachno radi!

Inache Neko dao si nam onaj put dezinformaciju da ce biti zgrada od 17 spratova iz Puba,ja sinoc proshao tamo i vidim pishe Po+P+6+Pk :(
Sačuvana

Tony Clifton

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #8 poslato: 26-11-2008, 23:52:18 »

neznam na koje zgrade mislis za jednu znam ko je investitor i nema veze sa drugim zgradama!!
a to je cist bezobrazluk sto si sada rekla da iz zgrade gledas kucu komsije jer investitor nije hteo da uzme ne draga moja vec covek nije hteo da proda poiznajem par investitora koji su malte ne na kraju i zenu nudili samo da covek proda svoju cakmaru koja je u fazi raspadanja ali posto gospodin nece iz svoje cakmare u luksuza stan onda mu lepo nakacis terasu iznad krova pa ce neko kao neko ko tu zivi da mu sutra dan baca flase u dvoriste i trese pepeljare!!
imas pravi primer u stanoja glavasa gde covek zivi u buvcu sa najlonima na prozore ali nije hteo ono da da ni za dva stana i sad ko je kriv za urbanisticki haos u svakoj normalnoj drzavi bi dosla gradjevinska i rekla mu dal ce da se mrdas odatle ili cemo mi da te mrdamo dobio bi para koliko po trzisnoj ceni vredi onaj buvac i sutra bi izleteo odatle miliom ili silom!!!

Iako si u samo ovih par redova izneo gomilu nebuloza ovo boldovano bih ipak izdvojio kao najvecu. Ja bih razumeo da je to tvoj stav ali pominjuci eksproprijaciju privatnog zemljista zarad izgradnje stambenih zgrada kao praksu u normalnim drzavama si izrekao nevidjenu glupost.

Zato-ne lupetaj!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #9 poslato: 27-11-2008, 09:43:34 »

Sawovsky,kuca je ona malo ispod Zvrka koja se trenutno gradi a dvoriste joj je unutra pa se ne vidi sa ulice,zgrada je ona zeleno roze koja se vidi iza,morao bi da udjes u dvoriste da bi video kako to izgleda
A ova kod moje zgrade je ona polusrusena koja je zarobljena izmedju zgrade i onog lokala na cosku,sa terase vidim dvoriste iza,kao i druga vrata,ima i dva dimnjaka.U dvoristu je temelj za jos jednu kucu.Od nekog iz zgrade sam cula da taj plac ima gomilu vlasnika,polovina nije tu i investitor niije hteo da gubi vreme prikupljajuci dokumentaciju od njih
Ja kad izlazim iz svog ulaza gledam u prozore drugog komsije koji su odmah tu,njegov zid je nastavak zida koji ogradjuje taj deo oko zgrade i bas je ruzno.Ja ne buljim u njegov prozor ali nije ni potrebno,sve se vidi narocito kad uvece upale svetlo
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #10 poslato: 27-11-2008, 09:55:59 »

Pitam poshto je kuca moje babe isto u tom kraju i isto maju neko polu-zajednichko dvorishte sa jednom drugom kucom koja je iza.
Kuca moje babe je ona iza bivshe "girosane" sa dugachkim dvorishtem :)
Sačuvana

zixmix

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
« Odgovor #11 poslato: 27-11-2008, 17:23:55 »

Jagodina postala veliko gradiliste.Stari objekti se ruse malo njih renovira,prave se objekti za koje ne znamo pravu namenu (osim stambenih).
Lokala i poslovnih prostora sve vise.Nagadjamo u svakoj temi gde se sta pravi i sta ce gde biti.
Ajmo`ovde o tim planovima i jesu li za to mesto.
Jesam za gradnju ali plansku i po zakonu.
Pocecu sa par objekta koje smo vec pomenuli.
Restoran na vrh brda. Idealno mesto, :xq011: po meni potrebno,pristup autima los zbog uzanog puta... :xq010:
Puno privatnih kuca do juce stanbenih objekata pretvoreno "preko noci"u poslovne.(postoji li dozvola za tako nesto)? :aq11:
Juhor,zastitni znak Jagodine se prodaje po ko zna koji put a ne resava se  problem vlasnistva... :aq12:
Ideja sa mumijom je interesantna i treba joj naci mesta negde u "cosku muzeja" jer moze privuc dosta posetilaca. :aq07:
Vodoskok kod brane na Belici ?? :aq09: Da imamo malo vise vodene povrsine i da je na ravnom (jezero i sl) ok. Ovako u koritu reke postavljat 10-15m spricaljku ....Rasterace ono malo pecarosa onde.
Puno pitanja pa da cujem komentare za ove i ako imate slicne objekte. :aq17:

Ljudi drago mi je da je neko opet pokrenuo ovu temu na forumu. Kažem "opet" jer sam ja pre nekih mesec dana pokrenuo sličnu temu ali je na žalost bila izbrisana od administaratora(hvala ti za to Autentik). Nija bila izbrisana mojom krivicom jer u njoj nisam nikog vređeao već je to činio nepismeni "Neko". Tema se bavila uglavnom urbanističkim haosom koji trenutno "vlada" u Jagodini. Taj haos su dozvolili građevinska mafija koja bez ikakvog urbanističkog plana daje dozvole tkz. "investitorima" koji urbanistički uništavaju Jagodinu. Naravno da je građevinska mafija podpomognuta sa narko mafijom koji u sprezi sa našim dragim p........m opštine prave anarhiju u gradu. Na žalost to prosečan građanin i ne primećuje ali već duže vreme u ovom gradu postoji anarhija na čelu sa ovom "mafijom" koju sam spomenu. Ali ničija niije gorela do zore pa se nadam da i njihova neće :aq28:
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #12 poslato: 27-11-2008, 18:11:56 »

Malopre sam prosla pored stadiona,tamo nice celo naselje od 5-6 zgrada.Nije mi samo jasno ko kupuje tolike stanove,Jagodina nema 100 000 stanovnika,niti je univerzitetski centar pa da se toliki stanovi izdaju studentima
Sačuvana

jagodica bobica

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #13 poslato: 27-11-2008, 18:55:23 »

I ja se to pitam
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #14 poslato: 28-11-2008, 08:06:21 »

Pazite kod nas su bash jeftini stanovi manje-vishe,koliko 600e kvadrat?Tako da kupovina stanova danas i nije neki problem u Jagodini.Kupuju stanove oni koji hoce da obezbede svoju decu,kupuju stanove ljudi koji krecu da osnivaju porodice,kupuju stanove oni kojima se moze da kupe stan,i naravno kupuju stanove oni koji se doseljavaju ovde,a ima i takvih.

Veci je problem za one silne lokale koji uglanom zvrje prazni za natpisima izdaje se/prodaje se.

Shto se urbnanistichkog haosa tiche mogu samo da vam kazem da je to najmanji problem u Jagodni koja, chini mi se, nikad nije ni imala urbanistichi red pa da se sad zalimo na haos :D
Veci je problem u nekim drugim gradovima po Srbiji,a pratim razvoj cele zemlje.
Tako se u velikim centrima poput Kg/Ns prave svakojaka sharena chuda od naselja koja stvarno nisu za jedne takve gradove.

U Jagodini se za razliku od pochetnih ruznca od zgrada, danas  na svu srecu, prave mahom fine zgrade.Sve one zgrade kod stadiona imaju vrlo lep i elegantan dizajn,osim mozda one koja se zove "Stadion".Pogotovo mi se svidja zgrada "Choche" i zgrada "Rezidencija".

U svakom sluchaju kazem vam,i nije toliki urbanistichki haos koliko bi mogao da nas zahvati,jer dobro je shto se gradi i grad urbanizuje. Mogli smo i mngo gore da prodjemo.Zamislite sve zgrade kao one iza cigan male roze-zelene,ili kao one zuto-zelene u Narodnog Fronta :(
« Poslednja izmena: 28-11-2008, 08:26:50 od strane Sawovsky »
Sačuvana

government

• Zvezda u usponu
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #15 poslato: 28-11-2008, 10:01:31 »

Sta je sa urbanistickim zakonom prema kome ne smes da pravis prozor koji gleda u komsijino  dvoriste bez njegove pismene saglasnosti.Jel to jos postoji u zakonodavstvu?
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #16 poslato: 28-11-2008, 12:05:24 »

Samo cu reci srecom za nas stanare pa lokali u mojoj zgradi nisu izdati jer da jesu ne bi imali gde da se parkiramo.Zgrada sa dva ulaza i sa vise od 80 stanova ima oko 10 parking mesta koja su prodata stanovima na drugom ulazu a mi se parkiramo ispred lokala,na ulici ili na parkinzima okolnih zgrada.
  A urbanisticki haos vlada svuda.Ja sam iz KG-a,tamo nije nista bolje-nadgradjuju se zgrade koje ne bi smele i zbog toga zidovi pucaju jer zgrade tonu.....na mojoj su kao nadzidali neke stanove,tj.preuredili vesernice.....prosle godine je bila ona uzasna oluja, secate se snimka sa mobilnog i krova koji leti, to je krov sa moje zgrade,odnosno sa tog nadzidanog dela.Udario je u zgradu preko puta i pao na stanicu,jedna devojka je bila na stanici i omasio je za pola metra jer se sklonila.Komsija je ostao bez krova i svi stanari su skupljali novac da bi pokrio stan i nastavio da zivi tu.
Sam grad nam je napravio neki trotoarcic,da bude lepse valjda ne razmisljajuci da je sada ta strana parkinga neupotrebljiva osim ako u srednjoj traci nema mesta za prolaz.Po uglovima se skuplja voda koja zbog trotoarcica nema gde da ode i stoji tu dok se ne usmrdi i ispari.
Hocu da kazem da ne prave samo urbanisticki haos privatni investitori, i gradovi nisu nista bolji.Svi se utrkuju da naprave nesto a niko ne razmislja da li je to funkcionalno ili pravi samo jos vise stete.
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #17 poslato: 28-11-2008, 12:11:07 »

ja mislim da je za vesnu i ostalu ekipu zlatan period i najlepsi u njihovoj istoriji bio izmedju 93 i 2000 tad se nisu pravili trotorai niko nije gradio zgrade gorivo se kupovalo na ulici bolje je tako zar ne ne da nam mafijasi grade benzinske pumpe!cokolade smo kupovali na pijacnim tezgama bolje je tako zar ne a ne da nam belosvetski olos otvara markete!
mislim da je njima najbolje kad se nista ne gradi i ne radi ja neznam sta vise cekaju te ne idu za severnu koreju!!
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #18 poslato: 28-11-2008, 12:15:16 »

^Neko problem parkiranja jeste veliki,bash kao i problem prostornog planiranja,svidelo se to tebi ili ne.Ne samo u Jagodini nego u celoj Srbiji.
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #19 poslato: 28-11-2008, 12:24:25 »

pa ko kaze da nije problem parkiranja bre??
ali to je sladak problem znaci ima toliko automobila i toliko novih zgrada da ljudi nema gde da nakure kola ili ti je bolji problem kad 99 posto populacije nije imalo para za 3 litra benzina na ulici o cemu ti pricas covece!!
ako nekoga nervira problem sa parkingom onda sam to ja ali nije problem dramatican za drustvo i drzavu to sto ja moram nekada da pesacim 50 metara ne znaci da je to ogroman problem drzave srbije pa da sad ovde treba da se to dramatizuje sada se pravi gomila novih zgrada sa parkingom pa biraj a u ostalom jos nijednom mi se nije desilo da nemam gde da parkiram auto e sad sto bi ja i jos mnogi hteli da imaju svoj parking i po mogucstvu da bude 5 metara od vrata i sto postoji uvek opasnost da neki majmun koji me mrzi ili tako nesto da mi izgrebe auto kljucem ali hvala bogu jos mi se nije desilo!!!
Sačuvana

Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 24 upita.