Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Rusi se, pravi se u planu je  (Pročitano 45305 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Aleksa

• Član
  • Van mreže Van mreže
Одг: Rusi se, pravi se u planu je
« Odgovor #40 poslato: 29-11-2008, 13:17:15 »

E ovako. . . javljam se prvi put na ovoj temi ali je citam vec duze vreme. Zivim u centru, najuzem, i slazem se da je stanje u gradu lose sto se tice ''divlje gradnje'', infrastrukture, parking mesta, gradjevinske mafije. Prvi gest unistavanja starih objekata nije bio od strane Palme (nisam njegov politicki istomisljenik) vec je to uradila prethodna vlast. Secate li se Hajduk Veljkovog konaka? Secate li se onog rugla, kulturnog dobra? danas je tu kafancina, nekada se prodavali auto delovi!? Da li bi Palma konak srusio? Ne, ne bi. Siguran sam. S druge strane, njegova politika stapa i sargarepe je dovela grad u ovakvu situaciju. Politika u sprezi sa mafijom. Svako gradi gde i sta hoce. Kvalitet krajnje sumnjiv, uknjizba takodje. Estetika nula. Sa pocetnih nacrta se veoma malo realizuje na terenu, jer zasto bismo ovde stavljali npr. lukove, ogledala, parking prostor ili sta vec kada mozemo da uguramo jos dva stana! Zgrade su tako blizu jedne drugima kao da zivimo u ''favelama'' u Rio da Zaneiru. :) Razocaran sam gradom, i slazem se sa vecinom na ovoj temi da se hitno nesto treba preduzeti. Ali sta? Konstruktivne predloge bih voleo da cujem, a slozicete se da su retki. Takodje se slazem sa ''neko'' kada je napisao da svi zele da zive u centru, da im je blizu skola, da imaju parking mesto, zelenu povrsinu. . . Svaki grad se siri pa tako treba i Jagodina. Trba oziveti neka mesta tj. okolinu Jagodine i tako rasteretiti ionako ''uguzvan'' centar. Monopolske mahinacije, ''unistimo sve parkinge da bi se parkirali svi kod mene u parking servis'' je vec svima odavno jasna. Resenje-glasajte za mene za neku da postanem gradonacelnik i ispunicu sve vase zelje!  :xq011:
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #41 poslato: 29-11-2008, 14:54:05 »

Treba prvo oziveti strelishte i to gradnjom onog stambenog bloka od strane drzave, shto se odavno pricha, na vinogradima.
Dakle da se napravi jedan lepo isplanirani stambeni blok sa parkovima,parkinog,sportskim terenima i igralishtem.
I da se napravi neshto preko puta plavushe gde su one sline kucie i tu ima dosta prostora za shirenje grada.
Dalje da se napravi neki zivahan blok na mestu starog Juhora,da bi se i taj deo grada oziveo.

Nakon toga sveako drugo shirenje grada teba da se usmeri ka Cupriji.
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
« Odgovor #42 poslato: 29-11-2008, 17:12:14 »

Jel zna neko sta ce biti u staroj Robnoj kuci?
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #43 poslato: 29-11-2008, 17:39:20 »

Stara robna kuca je popunjenja vec,kontam da mislish na novu? :)

Ne zna se,osim Familija Marketa nishta.
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #44 poslato: 29-11-2008, 17:47:19 »

pa meni se jako svidja i ideja da se elmos kad se proda fabrika proda kao gradsko gradjevinsko zemljiste tu bi mogao da nikne blok za minimum par hiljada ljudi!!
sve sto vi ovde pricate mozda je bilo lepo pre 30 god ali sve te zgrade i b i a i sarina medja u tim zgradama sad kad udjes smrdi i nelici vise ni nasta zasto se stanari ne skupe pa nek daju pare da se te zgrade recimo ponovo ospricaju pa da se okrece da se zamene gelenderi ali niko nece da da pare a onda kad dodje investitor i hoce dsa nagradi zgradu i to lepo da sredi e onda se svi hvatate za urbanisticki haos!!
a u b zgradama jos samo govna fale po coskovima mada imsa verovatno i toga nego ja bas ne setam stalno tamo!!!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #45 poslato: 29-11-2008, 18:42:11 »

Mislila sam na onu Robnu kucu u centru,pored garaze?Sad si me zbunio,jel ona stara ili nova?
Sačuvana

reksys

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #46 poslato: 29-11-2008, 19:07:53 »

To je "nova" robna kuca i tu ce biti Family. Neko bas si bre isfrustiran covece. Verotno te nije briga sta ce biti sa ljudima koji rade u taj Elmos! Bitno samo da se pravi. Pa ima dovoljno mesta da se pravi prema Cupriji, pa cak koliko vidim nicu naselja i iznad vinograda.A tek naselje zeleznicki most i Rit... A stvarno je steta za taj Hajduk veljkov konak. Propao je,ono sto je imalo u unutra je unisteno. Mada su ga oni srusili sa namerom da ga premeste na drugo mesto, sto se naravno nije desilo....
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #47 poslato: 29-11-2008, 19:22:58 »

To je "nova" robna kuca i tu ce biti Family. Neko bas si bre isfrustiran covece. Verotno te nije briga sta ce biti sa ljudima koji rade u taj Elmos! Bitno samo da se pravi. Pa ima dovoljno mesta da se pravi prema Cupriji, pa cak koliko vidim nicu naselja i iznad vinograda.A tek naselje zeleznicki most i Rit... A stvarno je steta za taj Hajduk veljkov konak. Propao je,ono sto je imalo u unutra je unisteno. Mada su ga oni srusili sa namerom da ga premeste na drugo mesto, sto se naravno nije desilo....

Nece biti "Family" nego Familija,sa sve cirilicom koja mi ne radi trenutno ;)
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #48 poslato: 29-11-2008, 19:41:27 »

A koja je onda stara?A sta je to Familija?Bas sam neupucena,da ne kazem glupa.Mislila sam da je robne kuce kupio Verano motors
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #49 poslato: 29-11-2008, 19:46:12 »

Pa da Verano ih je kupio i osnivaju svoj lanac marketa "Familija", a ostatak prostora iznajmljuju.

A stara robna kuca je Moravina robna kuca,gde je nekad MekDonalds bio, a sad su lokali razni(Ivex i ostali)
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #50 poslato: 29-11-2008, 19:55:31 »

Aha,da....dobro...hvala
....sad mozemo da se vratimo na temu posto sam je prekinula.....
Sačuvana

svajcarac

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #51 poslato: 30-11-2008, 11:21:39 »

Posto vidim ima puno upucenuih i dobro informisanih..
Zna li neko sta je sa onom ciglanom sa onim ogromnim odzakom, radi li ciglana jos uvek, jel propala ili je to prodato nekom?
Ogromana povrsina za neku pametnu investiciju ..
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #52 poslato: 30-11-2008, 14:30:54 »

То тамо у таврићи обори?Ја мислим да то пропало одавно али нисам сигуран...
Sačuvana

svajcarac

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #53 poslato: 30-11-2008, 14:46:33 »

Je propalo pa zato i pitam.Jel zna mozda neko hoce li tamo nesto da rade?
Sačuvana

krimortus

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #54 poslato: 01-12-2008, 16:34:28 »

Familija marketi???? o boze sta li cemo sa silnim marketima...

cuo sam da je Novi Put otkupio Rodic...sta li ce tu biti... nesto nalik Rodi u KGu ili.... ???
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #55 poslato: 01-12-2008, 18:45:51 »

Zapravo dbro je da ima vishe marketa jer vishe marketa razlchitih vlasnika znachi i veca konkurencija,i ako F Marketi budu zelili da privuku kupce da silaze u suteren RK Beograd(gde ce najverovatnije i biti poshto je tu vec pripremljen prostor za markete) morace da da urade sa cenama koje bi bili konkurentije od Maxijevih.
Sačuvana

reksys

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #56 poslato: 01-12-2008, 20:50:35 »

Tačno,a i barem neće biti onako ruzno. Gledam onaj Tus,mozda nije jeftin ali je sredio jedno ruglo koje je godinama zarastalo u korov.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

autentik

• Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
« Odgovor #57 poslato: 01-12-2008, 21:51:06 »

Tačno,a i barem neće biti onako ruzno. Gledam onaj Tus,mozda nije jeftin ali je sredio jedno ruglo koje je godinama zarastalo u korov.

aaaaahahahaahahahahahahhahahaha

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #58 poslato: 01-12-2008, 22:56:19 »

Chisto da vidite kako se u Kgu radi

Kvalitetno,elegantno,sa puno parkinga(ima i podzemih garaza),investitor je AIK Banka kao shto vidite.
« Poslednja izmena: 01-12-2008, 22:56:56 od strane Sawovsky »
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #59 poslato: 01-12-2008, 23:36:01 »

ma daj covece kako ti znas da je kvalitetno na osnovu slike???
ä drugo izvuko si ovde jednu sliku to je kao kad bi neko od mene budale i mojih 200 postova izvuko jednu pametnu recenicu i onda napisao vidi kako ovaj decko pametno prica a i kako je lep!!
da u gradu u kome se prave 1000 zgrada ti izvuces jednu u kojoj jos nije ni temelj udaren i kazes vidi kako se to tamo kod njih radi a najzesce sto znas vec unapred da ce da bude kvalitetno???
Sačuvana

Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 24 upita.