Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Rusi se, pravi se u planu je  (Pročitano 46162 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

reksys

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
Одг: Rusi se, pravi se u planu je
« Odgovor #20 poslato: 28-11-2008, 13:25:28 »

"sada se pravi gomila novih zgrada sa parkingom pa biraj..."- navedi mi tri zgrade sa parkingom?!
Mislim budimo realni, koliko je napredak u urbanizaciji dobar,toliko se to mora planski uraditi. Nisu zgrade kolica pa kad ti smetaju ti ih pomeris gde ne smetaju... Ali to ce istorija pokazati ko je bio u pravu.
A kako mi nemamo osnovnu kulturu da svoje automobile parkiramo da to predvidjeno mesto,pa neko da bi se pokazao parkira "besan" auto na sred pesackog ili raskrsnice to je za zaljenje. Svako ima slobodu izbora...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

svajcarac

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #21 poslato: 28-11-2008, 14:43:22 »

Jos jednom da kazem da me neko ne bi pogresno razumeo:
JESAM ZA GRADNJU ALI PO ZAKONU I PO NEKOM URBANISTICKOM PLANU
1.Postoji li urbanisticki plan i sprovodi li se u opste? Ako se sprovodi po zakonu ok.a ako ne ko snosi posledice haosa  gradnje?
2.Kada pocne gradnja kontrolise li neko radove (INSPEKCIJA) odnosno u slucaju odstupanja smeju li se radovi prekinuti ili se radovi privedu kraju pa tek onda sudi kao u do sada datim primerima.
3.Sta se radi sa objektima koji se zavrse a utvrdi niz nedostataka od samog pocetka? KO SNOSI ODGOVORNOST, i dobija li se upotrebna dozvola i ako se odstupilo od plana?
4.Postoji li u zakonu "MERKA" koliki objekat sme biti u odnosu na velicinu placa ?
5.Gde je kod novih objekata UDALJENOST OD PUTA, KOMSIJA (imaju li potpisanu saglasnost ako su manje od 4 m.koliko je meni poznato)
  pa zatim PROZOR U KOMSISKI PROZOR, BALKON IZNAD TROTOARA (pogledajte samo glavnu ulicu) Balkoni vazdusnom linijom prelaze  u tudje.
6.Gde su parkirna mesta za LOKALE (ako ih vec nema za stanare) koji se nalaze u prizemlju zgrada jer njih mora biti za nesmetano obavljanje poslova kojima se bave.( dovoz i odvoz robe i parkiraliste za kupce)
Lako je naplatit dazbine i dat dozvolu izgradnji lokala a prosirit se maksimalno do trotoara i nedat vlasnicima mogucnost parkiranja,odnosno normalno obavljanje posla.
Ima jos toga sto  meni nije jasno a vidim ima nas jos....
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
« Odgovor #22 poslato: 28-11-2008, 18:03:11 »

Ima jos jedan mali problemcic kod novih stanova......to je kvalitet.Moja zgrada spada u kvalitetnije,bar tako kazu,a ja kazem ako je ovo kvalitet kakve li su onda druge.Meni su cureli prozori,neka sijalicna grla nikada nisu ni radila,nijedna vrata u stanu ne mogu da se zatvore ako se ne podignu,ulazna moram bas dosta da podignem da bi ih zakljucala,u kupatilu mi je curila voda od komsinice na tri mesta i to vise puta,a njoj je opet curila od ove gore,slavina mi je pukla na pola,jedno cose je skroz tamno od vlage a na mnogim mestima otpada malter u komadima,u kupatilu su ostavili neki cudan trougao pa sam jedva nasla masinu za ves koja moze da stane od toga...... Zgrada je do skoro bila u garanciji,sve kvarove smo prijavili a majstori su dosli samo jednom za prozore,sledece godine su oni opet poceli da cure i niko se nije pojavio.Dosli su i prvi put za curenje u kupatilu posle 10 dana,sledeca 2 puta nisu se ni pojavili pa smo sami popravljali.Za ostale stvari niko se nikada nije pojavio iako smo stalno zvali i izvodjaca i glavnog majstora
Srecom pa ovaj stan nije moj,uskoro se selim
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #23 poslato: 28-11-2008, 18:11:24 »

prijatelju moj svajcarac izadji malo iz svajcarske covece vise i pogledaj kako funkcionisu 99 posto zemalja u svetu sve zemlje koje se sada naglorazvijaju se radi po istom proincipu kao i kod nas svati svajcarska ima 7 miliona stanovnika a brazil 270 a tamo se grade kuce na kucu pa preko te kuce jos jedna kuca i 70 posto populacije recimo ria zivi u takvim uslovima i u takvom urbanistickom haosu sto je jedna citava svajcaraska a gde su sve bivse sovjetske republike gde je kina gde je indija gde je cela juzna amerika to jest 95 posto sveta tako da smanji malo dozivljaj sa tim tvojim zakonima!!!
Sačuvana

Tony Clifton

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #24 poslato: 28-11-2008, 18:24:27 »

prijatelju moj svajcarac izadji malo iz svajcarske covece vise i pogledaj kako funkcionisu 99 posto zemalja u svetu sve zemlje koje se sada naglorazvijaju se radi po istom proincipu kao i kod nas svati svajcarska ima 7 miliona stanovnika a brazil 270 a tamo se grade kuce na kucu pa preko te kuce jos jedna kuca i 70 posto populacije recimo ria zivi u takvim uslovima i u takvom urbanistickom haosu sto je jedna citava svajcaraska a gde su sve bivse sovjetske republike gde je kina gde je indija gde je cela juzna amerika to jest 95 posto sveta tako da smanji malo dozivljaj sa tim tvojim zakonima!!!

Ajd sto Brazil ima skoro 100 miliona stanovnika manje nego sto si rekao nego je Svajcarska po gustini naseljenosti bar 4 puta gusce naseljena od Brazila  :aq02:

Tako da nije problem parkinga nastao zbog gustine naseljenosti vec zbog neimanja urbanistickog reda  :aq04:
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #25 poslato: 28-11-2008, 18:37:06 »

^Drugo smeshno mi je kad vidim,napravili ljudi 5spratnicu pa kuca pa opet 5spratnica,takve stvarni prosto ne smeju da se deshavaju jednom gradu koji imma direkciju.

Inache za sve koji se pitaju urbanistichki  plan naravno postoji,ali taj urnabistichki plan niko ne jebe bash kao i direkciju,znam teche mi je tamo u vrhu i chovek lepo kaze da je odavno digo ruke jer nema svrhe da bilo shta proba.

I shto se takodje parking mesta tiche,kome trebaju kola u Jagodini taj je stvarno lenchuga,eto ja shta kazme :D :P
Shalim se :)

Kazem vam dobro je shto se urbaizuje,i dobro je shto na svu srecu mahom imamo lepe zgrade,mogle su takve katastrofe da nas zadese,tako da na tu stranu hvala bogu imamo srece.Ali da su pravljeni i takvi promashaji,pravljeni su.
Isto tako nema novih otvorenih javnih povrshina(plato-a,skverova koji bi bili smiselno uradjeni za klupama,shetalishtem zelenom povrshinom i spomenicima), a ima tako fenomenalnih povrshina za to da je to strashno.
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #26 poslato: 28-11-2008, 18:45:52 »

prijatelju kada bi rio de zeneiro i sao paulo bili urbanisticki uredjeni kao svajcarska onda bi bili spojeni!a na severu bi verovatno rio doso do amazona!!!pa bi onda covek trebao da putuje 1000 km do posla!!!
u pravu si ti da je to jako ruzno 5 spratnica pa kuca pa 5 spratnica pa kuca ali u svakom slucaju mnogo lepse nego stracara lom krs stara lada obor freza garaza pa kuca pa stala kaljuga cakmara auto otpad pa kuca!!!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #27 poslato: 28-11-2008, 18:46:33 »

A jedan moj drug ne moze da sagradi sprat na kuci zato sto je urbanistickim planom predvidjeno da tuda jednog dana prolazi ulica , nece da mu dozvole gradnju iako nema nikakve sanse da tu ikada bude ulica,trebali bi da sruse jos gomilu kuca
Sačuvana

reksys

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #28 poslato: 28-11-2008, 19:20:16 »

Nerazumem ovo uporedjivanje Srbije sa Brazilom. Neko mi je rekao da ne gledam previse sta rade u inostranstvu, jer nije srpski... Nije problem sto se gradi,tu se svi slazemo, neslazemo se sto se gradi neplanski. Inace urbanisticki plan nije usvojen, zato se i ne postuje. Treba da ga usvoji skupstina grada. Ono sto meni licno smeta je sto nema svega onog sto je Sawovski pomenuo. Lepo je da ljudi zive u novim stanovima,ali je lepo da ponekad neko i izadje.Pogledajte samo komplekse zgrada koje su planski radjene- B zgrade,moravski stil, yumkove zgrade... to su samo u centru a da ne pomilnjem pPvaru i Sarinu među. A to sto je vesna05 pomenula je potpuno tacno. Licno sam video planove(urbanisticke) da treba da postoje ulice u odredjenim delovima grada.Cak jedna treba da prodje kroz transformator kod Jovance Micic kafane- to je klasican primer neplanske gradnje.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #29 poslato: 28-11-2008, 19:39:50 »

jeste covece ali ti i dalje ne shvatras poentu ako hoces takve komplekse zgrada onda jagodina treba da se siri sto meni licno uopszte nebi smetalo ali je to nemoguce jer ovde imamo problem ljudi vesnin sindromk imamn decu hocu da se napravi zgrada u centru grada hocu parking mesto hocu da mi je blizu skola hocu blizu vrtic hocu prodavnicu iza dupeta i jos na sve to hocu park klupe stadion i teren za mali sportovi sto bi reko palma i nek mi sad neko ovde objasni kako je to moguce????
kada bude vesna cica i mica bile spremne da daju lovu za stan na stipljanskom putu ritu cupriskom putu ili tako vec negde za stan pa da salju decu 3 kilometara u skolu sto je na zapadu potpuno normalno i ne samo 3 vec i 5 i 10 onda mozemo o necemu tako da razmisljhamo ali dokle god vesna bude zelela da dete ide u skolu na 50 metara morace da shvati da to zele i 90 posto jagodinaca sto samim tim znaci svi hoce u centar sto znaci da investitor onda vidi da ce stanove u centru lakse da rasproda nego one u bukovackom ritu!!!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #30 poslato: 28-11-2008, 20:24:52 »

Neko,ja nemam decu-samo to imam da kazem na tvoje nebulozne komentare......i ne znam zasto se uopste ukljucujes i kvaris nam atmosferu,bolje uzivaj u divnom pogledu na ove prelepe,kvalitetne zgrade koje nicu svuda kao pecurke posle kise

Ne znam koje su bas B,valjda one kod autobuske-to je lepo naselje.....izdvojila bih i R zgrade,ceo deo oko Maxija na Tabanu,Moravske zgrade kod Poste i kod Pivare....to su lepa naselja sa travnjakom,parkingom,igralistem ......
Sačuvana

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #31 poslato: 28-11-2008, 20:28:26 »

Moravske i B zgrade su dakako nejleshi blokovi zgrada!

B zgrade su chini mi se jedini prvavi urbani kvalitetno osmishljen blok zgrada.Chak ni zgrade na strelishtu nemaju sve shto imaju B zgrade.
Sačuvana

neko

• Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #32 poslato: 28-11-2008, 20:31:16 »

pa koliko znam ti si se bunila da nemoze covek da prodje sa bebom i kolicima od automobila!!!
prelepe su b zgrade sve izvrljane park na sve lici samo ne na park lifotovi sluze z drogiranje i pisanje i jos po nesto i kad udjes unutra prekrstis se prvo pa onda krenes milina je ziveti u b zgradama pa pre bih ziveo u novu zgradu koja mirise na gradilidste pa makar morao vrata nogom da zatvaram nego u onim zgradama koje na sve lice samo na nesto normalno ne lice!
i jos nesto ima u tim b zgradama sto nigde na ovom svetu nisam video a bogami dosta sam video i obiso prekidaci za svetlo su okovani nekim metalom a ima rupica samo da mozes prst da protnes i da cvrcnes svetlo dok neko sa malo debljim prstima ni to nemogu kako se tu divni ljudi krecu i zive i kako je tamo ziveti milina pa preporucujem ti vesna da se tamo preselis i obavezno na 11 sprat vrata neces morati nogom da zatvaras to je sigurno!!
Sačuvana

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #33 poslato: 28-11-2008, 20:38:40 »

Ne znam gde si to procitao a da sam ja napisala,pocni malo bolje da citas

A sto se tice preseljenja,jedva cekam
Sačuvana

Mac

• Zvezda
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #34 poslato: 28-11-2008, 22:41:03 »

To za komsiluk u B zgradama zavisi od zgrade i ulaza, mada nisam bas nesto zapazio, a da spadaju medju najkvalitetnije stanove u Jagodini to niko ne moze da porekne.
Sačuvana
Dark Eagle

Sawovsky

• Član
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #35 poslato: 28-11-2008, 23:20:59 »

I mejdu najlepshe ogruzenje,obozavam njihove parkice!Dok sam ishao u srednju obozavao sam da se uveche sa ekipom skupim spred "Alfe" kupimo gajbu,dve piva i magija krene :D
Sačuvana

government

• Zvezda u usponu
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #36 poslato: 29-11-2008, 08:34:57 »

Ja se licno uzasavam B zgrada, meni su odvratne i mracne ali ne branim da se drugima svidja. Okovani prekidaci - to samo govori kakvi su posetioci i okruzenje, verovatno su milionima puta iscupani  polomljeni  a i zgodni su za mavashi geri .pa se stanarima smucilo.Moravske su zakon !
Ljud sta je bre vama pa Sarina medja je najlepse naselje u jagodini i pravljena po meri coveka, Moravske oko parka  i sire a ostalo je bullshit.
Sačuvana

Tony Clifton

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #37 poslato: 29-11-2008, 10:34:34 »

jeste covece ali ti i dalje ne shvatras poentu ako hoces takve komplekse zgrada onda jagodina treba da se siri sto meni licno uopszte nebi smetalo

Pa naravno da treba da se siri. Samo sam to i rekao.
Tu se ja i slazem sa tobom ali se ne slazem kada opravdavas nedostatak parkinga i lose urbanisticke planove gustinom naseljenosti. Ja znam da bi svi hteli da zive u centru i da imaju parkove i parkinge za automobile...itd... Ali to je nemoguce i to jednostavno ne sme da bude opravdanje za divlju gradnju.

E vidis,gradjevinska inspekcija u "normalnim zemljama" postoji da bi sprecila ovakvu gradnju kakva postoji u Srbiji(ne samo u Jagodini) a ne da bi ljudima oduzimala "cakmare"  :aq04:
A osnov pravilnog planiranja je izgradnja pravilne INFRASTRUKTURE a ona po svojoj definiciji predstavlja osnov za privredni i drustveni razvoj grada/opstine/republike/drzave/kontinenta/sveta. A sama infrastruktura u svom sastavu,osim saobracajnica,vodovodne,strujne i energetske mreze,obuhvata i izgradnju objekata koji su namenjeni javnim potrebama(skole,dispanzeri i domovi zdravlja,parkovi,trgovi,parkinzi..itd..)

Gradjevinska inspekcija postoji i zbog ovog. Opet-u "normalnim drzavama".

Ovo sve napisah samo zato sto ne postoji opravdanje za ovo gradjevinsko divljanje ma koliko se ti trudio da ga nadjes  :aq28:
Sačuvana

Dak

• Zvezda u usponu
  • Van mreže Van mreže
  • Svetski putnik
« Odgovor #38 poslato: 29-11-2008, 12:35:05 »

Ljud sta je bre vama pa Sarina medja je najlepse naselje u jagodini i pravljena po meri coveka, Moravske oko parka  i sire a ostalo je bullshit.
Ne zelim nikog da vredjam,stvarno.Ali na Sarinoj medji znam najveci broj budala u Jagodini!
Da li zato sto je nekad tu bilo tursko groblje kako kazu ljudi?!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

vesna05

• Stalni učesnik
  • **
  • Van mreže Van mreže
« Odgovor #39 poslato: 29-11-2008, 13:05:09 »

A gde je bilo konjsko groblje,cula sam da je tamo negde i kada se kopa nailazi se na konjske kosti?
Sačuvana

Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 25 upita.