Razne zanimljive teme > Lepota - Zdravlje

HIJATUS HERNIJA - Kila na ┼Żeludcu Jednjaku

<< < (8/8)

ivica744:
Evo mene ponovo ovde nakon skoro tri godine,kao skoro pa potpuno zdrav covek.Problemi skoro da ne postoje.Nakon pocetnih problema zivot se vraca u normalu.Sta sam radio i sta i dalje radim?Ishrana je kljuc svega.Cim ustanem mali dorucak,dovoljno je par zalogaja(oko 7:30)odem na posao popijem kafu,pa oko 9:00 nastavak dorucka,otprilike ista kolicina.Zatim izmedju 11:00-12:00 uzina.Rucak izmedju 14:00-15:00,uzina 16:00-18:00,vecera 19:00-20:00,i na kraju nije uvek 22:00-23:00 par zalogaja.
Kupujem tost hleb i kriske rasirim u pleh i u rernu da se malo isusi,tek toliko da "ubije"aditive i kvasac,da ne bude kao dvopek da lomi zube.Prvi i drugi (da ih tako nazovem) dorucak bude sendvic.Dve kriske hleba sa cajnom i sirom,ili cvarci ili nesto slicno.Uzina je gabaritno kao jedan sendvic.Ce sto pojedem i mesni narezak i to je sve od suhomesnatog sto jedem.
Rucak:obavezna supa(ne odgovara mi "domaca"C iz kesice,ostalo su razne kombinacije,osnovno je kuvan pirinac(ukus je bljak dok se ne navikne)ili krompir-pire,u kombinaciji sa piletina (na sve nacine spremljena),rostilj,fasirane snicle,povremeno gulas,itd.
Vecera je ista kao i rucak samo u obrnutoj kombinaciji,ako ste rucali pirinac i piletinu,onda za veceru pire i nesto sa rostilja.Kasna vecernja uzina moze i nesto malo slatko ili nesto slicno dorucku ali u manjoj kolicini.
Poenta je izbegavati przeno,samo kuvano i peceno.Mahunarke izbegavam,bas retko jedem i to u maloj kolicini.
Posle vecere se blago zavalim nekih 15-ak minuta i u setnju.U pocetku za vreme setnje (koja traje 20-ak minuta)je bilo poprilicno prdenja i podrigivanja,vremenom se smanjilo.
Sada se simptomi HH retko pojave (samo da me potseti da je tu) i to u slucajevima kada ispreskacem obroke( iz raznoraznih razloga)ili ponekad(zvucacu kao matora baba ali je istina jer me tada svrbe tetovaze)na promenu vremena ili veliku vlagu.I kad se pojave uzmem par zalogaja i prosetam,vrlo brzo se sve vrati u normalu.U gornjem postu sam napisao da sam se plasio da sednem na motor i odem negde dalje od 100 km,jer sam se plasio "napada"HH.Ovog leta sam isao na par moto skupova gde sam kampovao po 2 dana a tamo se sprema obicno pasulj,gulas ili nesto slicno.Tako da od coveka koji je mislio da mu je zivot gotov,dosao sam u skoro predjasnje stanje.Zamalo da zaboravim,najvise me spasla plazma-keks,nju sam jeo obicno za uzinu i sad gde god krenem danje ponesem plazmu i flasicu vode.Za sve sto vas interesuje mozete me slobodno kontaktirati na viber 063/233-269,posto mail ne gledam a na forume slabo ulazim
Pozdrav

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju